Výhody dvouvrstvých a jednovrstvých karimatek

Výhody dvouvrstvých a jednovrstvých karimatekIzolační podložky se hodí nejen pod spací pytle do extrémních venkovních podmínek, ale využívají se také pro relaxaci, zábavu a různé druhy cvičení. V sortimentu trhu se objevují jednovrstvé a dvouvrstvé karimatky, které se používají k různým účelům.

 

Dvouvrstvá karimatka pro větší pohodlí

 

Dvouvrstvá karimatka je ve většině případů mnohem odolnější než klasická jednovrstvá podložka. Jedna vrstva je přizpůsobena vyšší odolnosti a bývá tvrdší, aby si lépe poradila s nerovným terénem, kamínky, větvičkami apod. Druhou vrstvu karimatky pokrývá většinou potažena speciální izolační fólií. Obecně kombinace použitých materiálů závisí na konkrétním výrobci.

Dvouvrstvá karimatka je však zástupcem outdoor vybavení, které zajistí dobrou izolaci vůči chladu a vlhku. Vašemu tělu dopřejete větší komfort, než vám mohou nabídnout karimatky s jednou vrstvou. Tyto  může tvořit dvoubarevná pěna a jednotlivé vrstvy mají rozdílné hustoty a barevné provedení. U karimatek s fólií se pokládá strana s fólíí směrem k zemi. Na výpravy do přírody se bude hodit například dvouvrstvá karimatka 10 mm z odlehčené IFO pěny.

 

Jednovrstvé karimatky za skvělé ceny

 

Jednovrstvé karimatky nejlépe využijete k občasnému spaní. Hodí se i pro různé druhy cvičebních aktivit. Dobře se skladují a seženete je za nižší pořizovací ceny. I zde je však zajištěno omezení stlačení během zajištění a minimální nasákavost vodou. Jednovrstvá karimatka na cvičení může být povrchově dále upravována, aby vyhovovala potřebám při provádění cviků. Povrchy mají antibakteriální a protiskluzové úpravy, a i když dochází k rychlému tření na povrchu, můžete se spolehnout, že se vám nespálí pokožka. Některé jednovrstvé karimatky se vyrábějí speciálně pro použití do vody. Při používání by měly být odolné špíně a vodě a snadno se čistit. Jednovrstvé karimatky využijete také na pobyt na pláži, k vodě a na kempování.

V žádném případě se jednovrstvé karimatky nerovnají nepohodlí.  Dovedou výborně splnit nároky uživatelů a jsou trvanlivé a pohodlné. Dále izolují od vlhka a chladu. Uspokojí vás i po stránce moderního designu a pěkných barev.