Máme pro vás 5 tipů na kvalitní pěnové karimatky

Máme pro vás 5 tipů na kvalitní pěnové karimatkyVenkovní teploty pomalu, ale jistě atakují dvacetistupňové hranice. Řada milovníků outdoorových aktivit proto vyráží na nejrůznější druhy výšlapů, výletů a ti odvážnější dokonce absolvovali už nejednu noc pod širákem nebo ve stanu. Patříte-li mezi nadšence do horolezectví, trekingu nebo si jednoduše sem tam zajedete pod stan, nepřestávejte číst následující řádky. Připravili jsme pro vás porovnání 5 různých druhů, typů a značek pěnových karimatek, které se mohou stát součástí vaší cestovní výbavy.

Tip č. 1: Therm-A-Rest RidgeRest SoLite

Karimatka RidgeRest SOLite je určena pro situace, ve kterých rozhoduje každý gram zátěže navíc. Velmi vhodná je tedy pro náročné vysokohorské túry, horolezce, ale i pro ty, kteří na cestách preferují komfort a nízkou zátěž. Rozměry karimatky činí 51 x 183 nebo 63 x 196 centimetrů u typu „large“ a její tloušťka pak 1,5 centimetru. Tím nejzajímavější parametrem je ovšem hmotnost karimatky, jež dosahuje pouhých 400 gramů, popř. 540 gramů. Karimatka je opatřena žebrování, které zvyšuje její měkkost. K výborným termo-izolačním vlastnostem pak přispívají praktické drážky. Žebrování zvyšuje měkkost, drážky zlepšují izolační vlastnosti. Karimatku pořídíte od 243 Kč.

Tip č. 2: Husky Felt 1,4 cm

 

Jak již samotný název této karimatky napovídá, její tloušťka činí příjemných 1,4 centimetrů. V případě modelu Husky Felt 1,4 se jedná o v pořadí třetí karimatku vyrobenou z inovativního materiálu EVA. Mezi její největší přednosti patří výborná termo-izolace, pevnost a nízká váha, která dosahuje pouhých 320 gramů. Díky použitému materiálu karimatka nesaje vodu, proto se nemusíte bát jejího promočení nebo nasáknutí. Tento model zakoupíte od 440 korun.

Tip č. 3: Pinguin Sherpa 30

 

Tato karimatka patří do skupiny dražších výrobků, které jsou určené zejména pro delší túry a zkušenější cestovatele. PINGUIN Sherpa 30 představuje odlehčenou verzi pohodlné samo nafukovací karimatky (více o jejím výběru zde) disponující výborným tepelným odporem. Hmotnost této karimatky dosahuje 770 gramů, její rozměry pak 51 x 183 centimetrů a 3 centimetrová tloušťka poskytuje dostatečný komfort i na zemi plné přírodních nerovností. Pro karimatku Pinguin Sherpa 30 byla použita speciální pěna s vertikálními dutinami, jež zajišťují její nízkou hmotnost a snadné rozbalení i následné sbalení. Karimatku pořídíte za cenu atakující hranici 1000 Kč.

Tip č. 4: Yate Eva

 

Yate EVA patří mezi nejlepší karimatky vhodné nejen do extrémních podmínek. Materiál, z něhož jsou tyto typy karimatek vyrobeny, vyniká svou velmi pevnou a odolnou strukturou, stejně jako tvarovou stálostí a perfektní voděodolností. Rozměry karimatky činí 190 x 60 x 1 centimetrů a její hmotnost pak 312 gramů. Pro své perfektní vlastnosti jsou karimatky z materiálu EVA oblíbené zejména mezi horolezci a zkušené milovníky trekingu. Yate Eva je k dostání již od 495 korun. ¨

Náš tip: O zkušenostech s karimatkou EVA si můžete více přečíst v tomto článku.

Tip č. 5: Ferrino nap PIEGHEVOLE 1

 

Tato pěnová karimatku disponuje alu zátěrem na jedné straně a protiskluzným povrchem na straně druhé. Velkou předností tohoto výrobku je jeho pohodlnost a odolnost. Nízká hmotnost, činící 370 gramů, je ideální pro dlouhé túry nebo vysokohorské výšlapy. Rozměry karimatky činí 180x55x1 centimetrů a její cena 531 Kč.