Vybíráme obal na karimatku

Vybíráme obal na karimatkuKarimatka vás díky své lehkosti nijak obzvlášť nezatíží, ale během přenosu může dojít ke znečištění nebo mechanickému poškození. Pro tyto případy vám skvěle poslouží praktické obaly, vyráběné v různých velikostech a odlišujících se od sebe hlavně designem a materiálem.

 

Jak vybrat obal na karimatku?

Výběr obalu je prvotně zaměřen na délku karimatky ve složeném nebo srolovaném stavu. Dostatečná velikost je zárukou úspěchu přenášení a převážení karimatky na různá místa. Transportní obaly zvyšují odolnost a kompresi. Obaly na karimatku se zhotovují z různých materiálů. Většina preferuje nepromokavé materiály, protože déšť a vlhko je hlavní nepříjemností na cestách. Dopřát si můžete přírodní barvy, maskáčovinu, ale i pestré varianty.

Na pěnové karimatky se podívejte po obalech zhotovených na všechny druhy pěnových karimatek. Do obalů se těžce dostávají EVA karimatky, protože mají velké tření. Jestliže hledáte něco neobvyklého, k dispozici jsou i ručně tkané obaly na karimatky či obaly na jógamatky s kapsičkami a šňůrkou na zatahování. Vysoce kvalitní a odolný nepromokavý obal na karimatku je nabízen pod značkou Thermarest. Nechybí varianty od české firmy Jurek nebo obaly s rolovacím uzávěrem.

 

Jednotlivé obaly na karimatky jsou k dostání v normovaných velikostních kategoriích:

 

Velikost S je určena na karimatku o průměru  12 x 35 cm
Velikost M je určena na karimatku o průměru 15 x 51 cm
Velikost L je určena na karimatku o průměru 18 x 51 cm
Velikost XL je určena na karimatku o průměru 21 x 51 cm

 

Menší rozměry obalů se hodí na alumatky, větší pasují na všechny druhy klasických karimatek.
Velikosti se mohou lišit v závislosti na výrobci. Karimatky se ukládají do obalů ve srolovaném nebo složeném stavu. Velikost lze upravovat pomocí stahovacích šňůrek a stuhovému uzávěru.
Pomocí popruhů snadno upevníte karimatku k výstroji.