Spacáky do přírody

Spacáky do přírodyJezdíte nebo chodíte často do přírody? Zde není příliš vhodné využívat pestré barvy spacáků, ale naopak – přírodní barvy se snadno ztratí v okolí a vás si nemusí nikdo během spánku ani všimnout. Dokonalé zamaskování potřebují  nejen vojáci, vojenský spacák vyjde sice na víc peněz, ale za to se spolehněte na splnění požadovaných norem k pobytu v přírodě. Pochopitelně se bavíme o kvalitních značkách, jejichž druhy spacáků se dají sehnat i ve výprodejích nebo akčních nabídkách.

 

Z řady outdoor Husky se nabízí spací pytel Husky Army s maskovacím zabarvením. Bezvadně zapadnete do přírody a s tímto spacákem můžete strávit čas od jara až do zimy – do minus 17°C

Během spánku splynete s okolím a těžko si vás někdo všimne. Jedná se o praktickou nezbytnost pro všechny vodáky, výletníky, turisty, trempy. Spacák má zateplovací límec a vnější část je stvořena z materiálu zabraňujícímu provlhnutí.

 

Uspokojit vás může nejen Husky spacák. Zajímavý kousek je vojenský spacák Mark 27SB / Alexika – mumie s bočním zipem v 3D tvaru. Ultralehký spací pytel se používá při chladnějších teplotách, až do -20°C. Spacák si můžete rozložit na deku. Díky stahovací kapuci ochráníte obličej a anatomický tvar spacáku pomůže snížit ztrátu tepla. K tomuto druhu spacáku se prodává i vojenský stan Mark pro dvě osoby.

 

Kamuflážové zabarvení má i vojenský spacák Pilot. Celý obvod je obšitý robustním zipem a jakmile ho rozepnete, máte praktickou přikrývku. Vnější materiál je voděodolný a využijete ho do teplot až -5°C.

 

Vojenský spacák Ferrino NADIR GREEN je mumiového tvaru a využívají ho italské protipožární a armádní jednotky. Teplotní určení spacáku je pro Extrém: -8°C a pro Komfort: -3 – 2°C. Nechybí mu zateplovací límec, teplé švy, anatomická zatahovací kapuce. Dodává se s kompresním obalem pro zmenšení objemu spacáku (váhu má 1,8 kg). Použitý materiál je antialergický, neabsorbuje vlhkost a zaručuje dlouhodobou nadýchanost.

 

Spacáky do přírody

Dalším tipem je spací pytel Ferrino NIGHTEC 600 ARMY – mumiový druh k využití takřka celoročně, až do -21°C. Dvojitá ochranná léga slouží proti zachytávání zipu. Systém zapínání „One Touch“ rychle a snadno umožní zapnout spacák.

 

Stany a spacáky k sobě patří. Kdo se neodváží spát pod širákem, potřebuje vyhovující stan, který opět zapadne do prostředí v lese či u vody. Prodej stanů zajišťují mnohé obchody, kde seženete i další sortiment na outdoor. K výběru stanů je potřeba dbát na nepromokavost vnější strany, nejlépe dvouplášťovou konstrukci, odolávání UV záření, nepropustnost švů a neměla by chybět ani větrací okénka.

 

Vojenské spacáky nabízí mnohé internetové obchody. Mezi jinými se dají koupit na Art-sport.cz, Army-Online.cz, Armywear.cz, Trekshop.cz, Army-vylet.cz, Armytrade.cz, MilitarySklad.cz.