Čelovky Silva – luxus i jistota kvality

Čelovka SilvaZvažujete právě koupi nové čelovky? Jste v této oblasti naprosto noví a nabídka vás spíše mate? Ani se vám nedivíme! Čelovek nejrůznějších druhů, kvalit, výkonů, značek a velikostí je neskutečně obrovské množství a vyznat se mezi všemi nabídkami je práce pro opravdu zkušeného odborníka. Nebudeme vám zde tedy popisovat úplně všechny varianty čelovek, ale popíšeme pouze jednu značku, a to Silva. Čelovky Silva jsou totiž u spotřebitelů velice oblíbené a v obchodech na ně určitě narazíte. Co tedy můžete od čelovek Silva očekávat? A jaké modely čelovek značky Silva jsou nejlepší?

Čelovka značky Silva – kvalitní, levná, výkonná

Nejdříve se zaměříme na samotnou značku Silva. Ta vyrábí na desítky modelů čelovek rozličných velikostí, výkonností a cen. Pokud bychom ale měli vzít jednotné znaky čelovek Silva, rozhodně jsou všechny poměrně moderní, cenově přijatelné, jelikož nejdražší čelovku Silva v klasickém obchodě pořídíte za 2 390 korun, a kvalitní.

Čelovka značky Silva – moderní, trendy

Každá čelovka Silva je propracovaná do posledního detailu a proto všechny výrobky mají moderní vzhled, jsou vytvořeny v trendy barvách či v nejrůznějších barevných kombinacích. Ať už jste tedy horal jako poleno, nebo křehká dívka, která se jen rozhodla zažít opravdu něco dobrodružného, u společnosti Silva si vybere každý.

Čelovka značky Silva – levná i přepychová

Jak už jsme uvedli výše, čelovky značky Silva jsou poměrně levnější. Oproti konkurenci totiž nabízí jen šest čelovek o ceně vyšší než 1 500 korun, což je podle nás hranice, kterou překračují jen opravdoví fajnšmekři. Pokud hledáte něco skutečně přepychového a luxusního, i u Silvy si vyberete. Značka Silva totiž nabízí dva modely, Silva Sprint a Silva Sprint Plus, za obrovské částky, a to konkrétně za 8 990 korun, respektive za 9 990 korun. Tyto čelovky jsou opravdu špičkou na trhu, které si pořizují lidé pohybující se často například v jeskyních nebo ve tmavých prostorách. V průměru je ale cena čelovek Silva stanovena okolo 890 korun.

Čelovka značky Silva – kvalitní, výkonná

U čelovek je ale naprosto nejdůležitější jejich výkon, kvalita a výdrž. Cena a vzhled jsou druhotnými znaky. Proto se nyní zaměříme zejména na technické parametry čelovek Silva. Výkon čelovek Silva je opět velice různý. Dosvit čelovek se u nejlevnějších modelů pohybuje okolo pětadvaceti metrů. Čelovky s cenou vyšší, tedy kolem jednoho tisíce korun, dosvítí až na čtyřicet metrů. A naprosto nejluxusnější modely mají dosvit až na sto čtyřicet metrů. Opravdu tedy velké rozpětí co se týče dosvitu. Ne jinak je tomu i u výdrže. Čelovky Silva vám budou nepřetržitě svítit od dvaceti do sto dvaceti hodin. Záleží na typu. V neposlední řadě je důležité také zmínit, že některé čelovky jsou kompletně voděodolné, mrazu- i teplu- vzdorné a některé mají dva, jiné dokonce tři režimy svícení. Opravdu je tedy z čeho vybírat!

Nejoblíbenější modely čelovek Silva

Na závěr musíme také zmínit naprosto nejoblíbenější modely čelovek Silva, abyste pro začátek věděli, co vyhledávat. Na prvním místě na pomyslném žebříčku oblíbenosti stojí čelovka Silva Trail Runner. Tu v obchodech najdete za cenu začínající na 1 490 korunách. Silva Trail Runner dosvítí na pětačtyřicet metrů, vydrží vám nepřetržitě svítit až 24 hodin, váží 135 gramů, je voděodolná, má elastický pásek, který je pohodlně nastavitelný, je vhodná i na běh, má dva režimy svícení a za design a ergonomii byla oceněna na outdoorovém veletrhu Outdoor Friedrichshafen. Druhé místo obsadila čelovka Silva Ninox. Jedná se o kompaktní voděodolnou čelovku s robustní konstrukcí pro náročné aktivity v terénu. Dosvítí až na čtyřicet metrů, nepřetržitě vám bude svítit devadesát hodin, váží pouhých 85 gramů, je voděodolná, má ergonomickou čelenku a zaplatíte za ni asi 1 190 Kč. Poslední, třetí příčku oblíbenosti si udržuje čelovka Silva Trail Runner 2, což je vylepšená a silnější verze populární čelovky Trail Runner. Světelný výkon je u ní 140 Lumenů, dosvítí tedy až na 55 metrů, je lehká pro běh, má ergonomickou čelenku, která je mimořádně široká, vydrží vám nepřetržitě svítit až 100 hodin, váží 120 gramů a cenově se pohybuje již okolo 1 595 korun.