Recenze 5 nejlepších samonafukovacích karimatek

Recenze 5 nejlepších samonafukovacích karimatekSamonafukovací karimatky poskytují perfektní izolační vlastnosti a jsou výhodné i po stránce skladování a balení. Izolační efekt se získává také díky nataženému vzduchu. K výrobě se používají různé materiály a po stránce kvality se setkáte s různými druhy. Nyní vám přinášíme recenze karimatek, které si uživatelé stačili oblíbit pro svoje funkční, vzhledové i cenové přednosti.

 

Recenze karimatek samonafukovacích

 

Samonafukovací karimatka Coleman Touring Mat
Obdélníková samonafukovací karimatka Coleman Touring Mat má délku 183 cm, tloušťku 2,5 cm a šířku 51 cm. Karimatka je naplněna 100% Polyuretanem, vrchní částí je 190T Polyester a spodní část tvoří 150D Oxford Polyester ripstop.

Karimatka má univerzální použití, což je určitě nesporná výhoda. Ve své kategorii se řadí mezi nejlehčí samonafukovací karimatky zásluhou použitých materiálů – její hmotnost je 740 g. Karimatku tvoří různé perforace vnitřní pěny, čímž je zachována tuhost po celé ploše. Samonafukovací funkce je zároveň dostatečně rychlá i přes odlehčenou verzi karimatky. Povrch karimatky je mírně zvlněný a spacák vám tedy nebude na podložce tolik klouzat. Vyniká svými izolačními vlastnostmi a díky ní vám nebudou vadit menší nerovnosti na zemi. Karimatka má protiplísňovou úpravu, povrch nenasákává vodu a poskytne vám komfortní ležení v kempu i v extrémních klimatických podmínkách. Ceny jsou vzhledem ke kvalitě příznivé – pohybují se od něco přes 700 Kč.

 

Karimatka Pacific Outdoor Adventurer ASIW66 168/5
Samonafukovací karimatka Pacific Outdoor Adventurer ASIW66 168/5 je určena speciálně pro dámy. Její tloušťka činí 5 cm a zajišťuje skvělý tepelný komfort. S klidem se dá spát i na tvrdé zemi nebo na hrbolatém nerovném terénu. Pokud se na ni podíváte zblízka, upoutá vás její zkosený tvar, aby byl snížen objem po sbalení. Váha karimatky je příznivá – 768 g. Náplň tvoří klínově řezaná pěna, spodním materiálem je 75D Ripstop polyester a vrchním 75D “soft-touch” polyester. Rozměr po sbalení vás potěší, protože se vejde do běžné výbavy do přírody, kempu a tak dále – jde o průměr 15 x 27 cm. Karimatka se používá celoročně, je specifikována jako čtyřsezónní a vyhoví vám při tepltách -4°C až -18°C. Údržbu provádějte vlažnou vodou se saponátem. Vyhněte se chemickému čištění a blízkosti před otevřeným ohněm. Nafouknutí karimatky začíná povolením ventilu a k následnému dofouknutí podle potřeby. Pro sbalení stačí povolit ventil, přeložit karimatku podélně, vytlačit vzduch a zavřít ventil.

 

Recenze 5 nejlepších samonafukovacích karimatekSamonafukovací karimatka Husky Flop 7
Na této karimatce se vám bude spát velice pohodlně a k naprosté spokojenosti vám poslouží i zesílení v oblasti hlavy, což je ideální jako polštářek. Karimatka Husky Flop 7 má izolační vrstvu o výšce 7 cm a tím pádem se budete cítit skvěle i na nerovném terénu. K výrobě byl použit 150D Polyester s TPU zátěrem. Díky tomu je lehká a současně odolná, i když v porovnání s jinými druhy je těžší – váží 2250 g. Sbalení je velice snadné, nebudete s tím mít žádné problémy. Sbalená karimatka má rozměry 65 x 25 cm. Po rozbalení má na délku 198 cm. Obdélníkový tvar bude vyhovovat i na kempování a do stanů. Samonafukování je rychlé a obecně proběhne do pěti minut. Vyhoví vám i bez potřeby dofouknutí. Někomu může připadat po nafouknutí moc tvrdá, proto je třeba se přizpůsobit hmotnosti vašeho těla.

 

Karimatka Pinguin Sherpa 38
Samonafukovací karimatka Pinguin Sherpa 38 je velmi skladným a lehkým modelem. Její hmotnost činí skvělých 0,96 kg. Stačí malá chvilka a máte připravené pohodlné místo ke spaní kdekoliv potřebujete. Za své přednosti vděčí použitému materiálu – TPU pěně s horizontálními dutinami. Tento druh odlehčení vyniká vysokým tepelným odporem. Používání karimatky se hodí celoročně – využijete po všechny čtyři roční období. Ve sbaleném stavu má rozměry o velikosti 17 x 27 cm. V rozloženém stavu má délku 183 cm, šířku 51 cm a výšku 3,8 cm. Samonafukovací karimatka je doplněna plastovým ventilem, který je zárukou stoprocentní těsnosti a zvýšenou odolností proti namrzání. Dále je součástí dodávky karimatky ochranný obal pro transport a opravná sada. Ceny se pohybují okolo jednoho tisíce korun.

 

Samonafukovací karimatka Jurek Elite L38
Samonafukovací karimatka Jurek S+R Elite 38 je odlehčenou a tvarovanou variantou o délce 183 cm a šířce 51 cm. Ceny této karimatky se pohybují od 1350 Kč. Karimatka jde sbalit na celou šířku nebo na půl – v tomto případě má rozměry o průměru 14 – 15 cm a výšce 26 -27 cm. Její předností jsou výborné izolační vlastnosti a nízká hmotnost 795 g. Při používání zjistíte, že se velice snadno a rychle nafukuje a vyfukuje – díky speciálnímu ventilu. Zároveň má ochranu proti přefouknutí a svrchní materiál je upraven protiskluzově. Karimatky Elite jsou odlehčeny díky podélným (horizontálním) kanálkům, čímž se zajišťují podobné izolační parametry jako u karimatek základní řady od firmy Jurek S+R. Vzhledem k použitým materiálům a technologickým postupem se můžete spolehnout na delší životnost a větší mechanickou odolnost.