Jaká je nejlepší karimatka na cvičení jógy nebo aerobiku?

Jaká je nejlepší karimatka na cvičení jógy nebo aerobiku?Propadli jste fenoménu cvičení a navštěvujete hned několik hodin různého druhu cvičení? Podložky na cvičení nesmí chybět, stejně jako lahev s vodou, pohodlný cvičební oděv, skvělá obuv a dobrá nálada. Karimatky si mezi sebou nepůjčujte, ale pořiďte si svou vlastní. Jde o investici, která se určitě vyplatí, hlavně v případě, že vsadíte na kvalitní model. Jaká je pro vás nejlepší karimatka na cvičení? Hlavně ta, která vás upoutá barvou, nebude se proklouzávat a na jaké si bude vaše tělo hovět.

Karimatky s textilním povrchem

 

Pro pohodlné cvičení se vyplatí karimatky s textilním povrchem a se spodní neklouzavou stranou. Tyto druhy využijete v tělocvičnách a budete mít jistotu, že se vám během provádění cviků nebudou nikam prokluzovat a cestovat kamsi na druhý konec místnosti. Cvičit s ní můžete i na pláži nebo na jiných druzích povrchu.  Karimatka na cvičení se dá sehnat v různé barvě. Zkuste cvičit na červené, žluté, zelené, modré, růžové a jiných barvách!

Univerzální použití má jednovrstvá karimatka Yate Aerobic. Kromě cvičení se používá i pro stanování od jara do podzimu. Je tvořena měkkou pěnovinou a je voděodolná.

 

Luxusní karimatky

 

Pro náročnější cvičence a cvičenky se hodí speciální zdravotní karimatky. Mezi ně se řadí například matrace Shiatsu. Tato zdravotní karimatka je k dostání v několika rozměrech . jedná se o zcela přírodní matraci, kde jádro matrace tvoří kokos a povrchový materiál je stoprocentní bavlnou. Velkým plusem tohoto druhu karimatky je vysoká nosnost – až 500 kg. Cena je pochopitelně vyšší a v současnosti se blíží k šesti tisícům korun. Celkové tloušťka matrace Shiatsu činí 5 cm. Podložku pokládáte na podlahu a lze ji využívat ke cvičení i pro masáže. Jedná se o model s vynikající izolací. Použití je obsáhlé – od relaxačního protahování přes cvičení jógy, pilates, na strečink nebo zdravotní cvičení. Upotřebíte ji k rehabilitaci dětí s vadami pohybového ústrojí  a pro osoby, které mají po operacích nebo úrazu. Matrace Shiatsu  je zárukou
bezalergičnosti díky čistě přírodním materiálům. Udržuje se kartáčováním v suchém stavu.

 

Puzzle karimatky

 

Na cvičení se nabízí rovněž  puzzle karimatky. Jedná se o několikadílné podložky, které si složíte posle momentální potřeby. Mezi zástupci najdete i Spokey Scrab puzzle – karimatku, kterou si složíte a posléze ochráníte podlahu před poškozením. Umí tlumit zvuk a tak se nemusíte bát, že vystrašíte sousedy z dolního patra při pádu činky či jiného cvičebního nářadí- nechybí ji ani protiskluzové vlastnosti.

Modulární fitness podložka inSPORTline EVA40 se používá na různé druhy fitness cvičení v soukromí nebo ve fitness centrech. Tvoří ji čtyři kusy, které se dají spojovat podle potřeby do šířky nebo délky. Samostatný díl má rozměr 100 x 100 cm. Bezpečná podložka na cvičení je opatřena jemným polstrem proti potu a vlhkosti. Vyberte si z modré nebo červené varianty.

 

Jaká je nejlepší karimatka na cvičení jógy nebo aerobiku?Karimatky na jógu

 

Jóga je oblíbeným cvičením a nechybí ani výborné podložky, které se mnohdy mohou bez problémů používat i na jiné sportovní a relaxační aktivity. Podložka na cvičení THEA purpurová od Loap je oboustrannou karimatkou speciálně navrženou na jógu, strečink, pilates a relaxační cviky. Vyznačuje se měkkým povrchem s protiskluzovou úpravou. Jednotlivé pózy jógy provádíte na příjemném povrchu. Karimatka na jógu splňuje nejpřísnější požadavky k provádění jógy. V případě znečištění ji můžete dát do pračky. Na jódu, ale i na gymnastické cviky, pro aerobic a fitness slouží karimatka Spokey Flexmat. Vysoce odolná karimatka je odolává natahování během cvičení a je zhotovena z neoprenu.

 

Karimatka inSPORTline Yoga v rozměrech 173 x 60 x 0,5 cm se vyznačuje lehkostí, skladností a snadným transportem. Kromě jógy ji můžete používat na jiné sportovní aktivity. Vybírat lze z šedého, růžového, fialového nebo modrého provedení. Karimatka SEDCO Yoga je další zástupkyní pro cvičení jógy. Klidně si ji však vezměte sebou na aerobic a jiné sporty. Jde o protiskluzový model a snadno se přenáší.

Karimatka na jógu Lotus
Pro se považuje za ekologickou podložku, velmi příjemnou na dotek. Při cvičení ihned získáte pocit stability v různých polohách. Jde o velmi jemný materiál a proto se nedoporučuje na extrémní styly, jakými jsou Vinyasa, Power jóga nebo Ashtanga. Byla vyrobena z patentované TPE pěny bez latexu, PVC a bez kaučuku. Používat ji lze i na pilates, k relaxaci a na nenáročná cvičení různého druhu.

 

Fitness karimatky

 

Podložka X-gym universal je velice kvalitní a má otvory ke snadnějšímu uložení. Jedná se o velice odolnou profesionální podložku určenou na rehabilitaci a fitness cvičení. Podložka fitness REHA je velmi měkká a určena pro fitness a jiné aktivity. Zajišťovací popruhy má na suchý zip.