Tipy pro kolaře na kvalitní cyklobatohy

batohNeforemný batoh na zádech cyklisty nikdy nepotěší. Přežít se s ním dá na kole cesta do práce, ale kazit si s ním vyjížďku nebo delší výlet? To je zbytečné. Takového batohu se jednou pro vždy zbavte, respektive na kolo už si ho neberte. Podívejte se radši po speciálním cyklobatohu, který vám bude vyhovovat ve všech svých detailech. A že je z čeho vybírat!

Typický cyklobatoh? Odolný a na zádech stabilní

Cyklistické batohy jsou speciálně vyráběné tak, aby jezdcům pevně a stabilně seděly na zádech a nepřevalovaly se po nich při každém otřesu. Samozřejmostí je vysoká odolnost materiálu a jeho nepromokavost. Všichni rádi jezdíme ve slunečných dnech, ale nikdy nevíme, co nás cestou potká.

Součástí některých batohů je rezervoár na tekutiny, z něhož se pomocí hadičky můžeme bez obav napít za jízdy a nemusíme slézat z kola pokaždé, když nám vyschne v ústech.

Cyklistický batoh ocení nejen začátečníci, kteří by si jízdu klasickým streetovým nebo turistickým batohem hned znechutili, ale také ostřílení jezdci, kteří vyžadují takové vychytávky, jako je například integrovaný chránič páteře.

Výrobci cyklobatohů počítají s tím, že s sebou možná budete potřebovat víc věcí na víc dní, například pokud se chystáte někde přespat, proto jsou k dostání nejen malé batohy s objemem 10 l, ale i větší – s objemem 20 nebo 30 l.

Tip 1 – Deuter Speed Lite 10

Jak už číslovka v názvu napovídá, jde o jeden z menších cyklobatohů, který využijí zejména kolaři při několikahodinových nebo celodenních vyjížďkách. Batoh Deuter Speed Lite 10 má objem 10 l, je velmi lehký, váží jen 300 g a je vyroben z materiálu HexLite 210 Ripstop. Lze ho zkompletovat s vodním rezervoárem, pokud do něj ale potřebujete dát víc věcí než jen pití, rezervoár nejspíš necháte doma. Dvě boční síťové kapsy slouží k uložení lahví nebo drobností, pokud je zajistíte tak, aby cestou na prvním výmolu nevypadly. Díky reflexním prvkům na batohu budete k nepřehlédnutí.

Batoh disponuje velmi dobrým zádovým systémem s odvětráváním a kromě cyklistů si ho rychle oblíbili i běžci.

Cena: asi 1000 Kč

Tip 2 – Husky Boost 20 l

Zlatou střední cestou může být batoh Husky Boost, tedy co se objemu 20 l týče. Prázdný váží 560 g a je vyroben z materiálů 420D 2-tones ripstop a 600D polyester s nepromokavou úpravou.

Anatomický zádový systém je permanentně odvětráván, velice příjemnou záležitostí je prodyšné polstrování na anatomicky tvarovaných ramenních popruzích. Batoh má speciální kapsu na vodní vak i vývod na hadičku, abyste se mohli během jízdy občerstvovat. Samozřejmostí je hrudní a bederní popruh, pláštěnka a reflexní prvky.

Kromě cyklistiky ho můžete směle využívat i při in-line bruslení nebo jako streetový batoh do města.

Cena: asi 1100 Kč

Tip 3 – Vaude Bike Alpin 30+5

Objem až 35 l nabízí cyklobatoh Vaude Bike Alpin 30+5. S větším objemem souvisí i vyšší hmotnost samotného batohu – 1220 g. Ramenní popruhy jsou kvalitně odvětrávány, boční kompresní popruhy a hrudní popruhy vám pomohou napevno ustálit batoh na zádech. I tento batoh má otvor pro pitný systém, nabízí také držák na přilbu a světlo, nechybí ani reflexní prvky. Pevný a odolný materiál, z něhož je batoh vyroben, se postará o maximální komfort vašich věcí.

Batoh je vhodný pro cyklisty, ale také jako streetový batoh do města nebo turistický na výlety pro pěší.

Cena: asi 2500 Kč

Závěrem

Cyklistický batoh si vyberte podle toho, jak dlouhé vyjížďky s ním chcete absolvovat. Svátečním cyklistům postačí batoh o objemu 10 l, větším sportovcům, kteří se vydávají ven i na více dní, bude více vyhovovat větší model. Všechny batohy jsou navíc vyráběny v několika barevných variantách, proto si lámejte hlavu spíše s tím, aby vám perfektně seděl na zádech, barva, která se vám bude líbit, bude určitě k dostání. Ať už si vyberete jakkoli, přejeme vám příjemné cyklotoulky!

Zdroj obrázku: http://goo.gl/YXRqw0