3 tipy na turistické batohy pro ženy

Hiking in Sunnmøre, Part 1

Mnoho žen si rádo vyrazí na pěknou túru do přírody, ale často při tom musí řešit potíže s batohem a s ním spojeným nepohodlím. Vyztužená záda batohu bývají u větších batohů dlouhá a široká, a tedy nesedí tak, jak by si turistky přály. Proto se výrobci často specializují přímo na batohy pro ženy, u nichž se počítá s jinou tělesnou konstrukcí, než jakou mají muži. Podívejte se na naše 3 tipy, z nichž si můžete vybrat, nebo jen čerpat inspiraci.

Deuter Aircontact Pro 65+15 SL

Největší ženský batoh z kolekce Deuter pojme 65+15 l nákladu a ještě dalších 8 l díky bočním kapsám. Dokonale technicky propracovaný batoh nabízí pohodlné nošení, a to i v případě těžkých nákladů. Ocení ho hlavně ženy s výškou do 170 cm, ale používat ho mohou i muži s menšími zády. Perfektní je odnímatelné víko batohu, které se dá používat jako malý batůžek.

Nastavení batohu podle velikosti je možné díky zádovému systému Aircontact Vari Flex zahrnující stabilizační popruhy, anatomicky tvarované hip ploutve, anatomicky profilovaný X-rám a další vychytávky. Součástí polstrovaného bederního pásu je malá kapsička na cennosti, samozřejmostí je integrovaná pláštěnka a milým překvapením jsou poutka na cepíny.

Váha batohu bez nákladu je 3 kg a cena se pohybuje kolem 7 000 Kč.

Tatonka 60

Ženské anatomii přizpůsobený trekingový batoh o objemu 60 l má výškově nastavitelný zádový systém X1 pro velká zatížení, různě tvrdé zádové vycpávky a pohodlně polstrované ramenní popruhy. Už to je důvod se nad tím zamyslet.

Z dalších výhod můžeme jmenovat výškově nastavitelné víko batohu, oddělitelnou spodní komoru, označenou kapsu na lékárničku, karabinu na klíče ve víku batohu, odnímatelný úchyt na cepín, boční kompresní popruhy a další.

Hmotnost samotného batohu je 2,8 kg a sehnat se dá za 7 000 Kč.

Osprey Ariel III Vermillion

Tento batoh pochází z americké dílny a patří do třetí generace velmi úspěšné a prodávané řady. Ariel je dámskou alternativou batohu Aether.

Co se předností týče, batoh disponuje pevným bederním pásem, vypolstrovanými ramenními popruhy a posuvným zádovým systémem. Kombinace těchto tří faktorů zaručuje perfektně pohodlné nošení i při těžších nákladech.

Na batoh se lze spolehnout i v nepříznivých podmínkách, mimo jiné i díky integrované pláštěnce. Další vychytávkou je možnost využít horní odepínatelné víko jako ledvinku nebo kompresní popruhy pro upevnění batohu v případě, že ho zcela nenaplníte. Jakmile ho stáhnete, nebude se vám nepříjemně a líně převalovat po zádech.

Model WS s objemem 62 l je určen pro postavu do 170 cm a váží 2,3 kg. Model WM má objem o tři litry větší a váží 2,3 kg. Je k dostání za 6 000 Kč.

Závěrem

Všechny batohy jsou vynikající pro krátké i dlouhé túry. Vždy je nejlepší vyzkoušet si batoh na svých zádech, i když nejlépe to, jak nám sedne, samozřejmě poznáme, až když ho něčím zatížíme. Vyberte si z našich tipů, nebo se jimi inspirujte a najděte ten, který pro vás bude nejlepší. A šťastnou cestu!

Zdroj obrázku: http://goo.gl/S9tsOf