Na co si dát pozor při výběru batohu značky Deuter

4Sháníte nový batoh a nalezli jste zalíbení ve značce Deuter? Pak nepřestávejte číst následující řádky a zjistěte, na co si dát při výběru Deuter batohu pozor. Začněme krátkým představením této značky. Historie výrobků Deuter se začala psát na pomezí 19. a 20. století a za dobu své působnosti si získaly oblibu a popularitu milionů lidí na celém světě.

Značka Deuter patří mezi jedny z nejstarších na světě a své pobočky má ve více, než 45 zemích světa. Svůj sortiment společnost přizpůsobila jak vášnivým turistům, tak studentům i managerům. Mezi největší přednosti patří bezpochyby kvalitní materiály, ze kterých jsou batohy vyrobeny, ale i moderní technologie, které výrobu podporují, až po jedinečný design jednotlivých výrobků. Pojďme se nyní podívat na to, na co byste se měli při výběru batohu Deuter zaměřit.

Využití batohu

V první řadě je nutno rozhodnout, k čemu bude váš nový batoh sloužit. Pokud patříte mezi milovníky cyklistiky, zaměřte se na speciálně upravené cyklo batohy Deuter, které se mohou pochlubit celou řadou praktických vychytávek. Patříte-li do skupiny vášnivých turistů nebo rádi zdoláváte tuzemské, či zahraniční vrcholky hor, vsaďte na batohy trekkingové. Pořádáte pravidelné výlety do přírody a rádi spíte pod stanem? Pak se zaměřte na batohy kempingové. Jestli vás neláká ani jedna z těchto aktivit a pořizujete si batoh v souvislosti se studiem nebo prací, i pro vás se v sortimentu Deuter najde spousta zajímavých výrobků.

Komfort a pohodlí je základ

Váš nový batoh by neměl ani s plnou zátěží pohybový aparát nijak zvlášť zatěžovat. Vybírejte si v nabídce značky Deuter takový, který bude mít nastavitelné a polstrované popruhy a anatomicky tvarovanou část přiléhající k zádům. Jedině tak můžete cestovat, sportovat nebo studovat bez bolesti a nadměrné zátěže zad. U větších batohů dbejte na to, aby jejich součástí byl bederní popruh a batoh tak seděl přesně tam, kde má. Další nezastupitelnou funkcí bederního pásu je skutečnost, že přejímá část hmotnosti batohu.

Batoh zkoušejte naplněný

Jak zjistíte, zda vám bude batoh Deuter opravdu dobrým společníkem? Vyzkoušejte jej s plnou zátěží. Jedině tak zjistíte, zda vám na zádech opravdu sedí tak jak má. Batoh by vás nikde neměl tlačit a určitě ani řezat (popruhy). Zkontrolujte, zda vám batoh dobře sedí na bederních a pánevních kostech, případně dotáhněte popruhy. Pokud se vám popruh na rameni lomí do tvaru „střechy“, nechte si jej zkrátit na potřebnou délku. U větších batohů prozkoumejte, zda mají dostatek organizérů, které usnadňují organizaci v jeho útrobách. Po ruce tak budete mít vše, co potřebujete téměř okamžitě.

Funkce, které opravdu potřebujete

Pokud si kupujete batoh, který má sloužit spíše jako školní nebo pracovní brašna, zamyslete se nad tím, zda využijete všechny funkce, které batoh nabízí. Budete při cestě do práce nebo do školy potřebovat bederní pás pro pohodlnější nošení a zmírněné zádové zátěže? Opravdu využijete „odlehčovák“, který bývá součástí větších batohů? Zkrátka a dobře si sami zodpovězte otázku, zda všechny funkce, které jsou součástí daného batohu, využijete. Po zralé úvaze proto z nabídky značky Deuter vybírejte batoh, který vám bude plnohodnotným společníkem na plánovaných cestách.

Nevybírejte podle ceny

Pokud potřebujete kvalitní batoh, který vám bude sloužit po několik dlouhých let, rozhodně nevybírejte pouze podle ceny. Za kvalitní batoh Deuter zaplatíte několik tisícovek. Cena největších batohů pro dlouhé a náročné expedice se pohybuje kolem pěti tisíc. Menší expediční batohy pořídíte přibližně za patnáct stovek.