4 tipy na luxusní kompresní spacáky

obaly na spacákKaždý, kdo se chystá pobývat v přírodě, nutně potřebuje spacák. V místech, kde je počasí nevypočitatelné, je to mnohdy pomocník k přežití. Jenže kvalitní spacáky jsou často příliš rozměrné a pěšky nebo na kole putující potřebují ušetřit každý centimetr. Proto vám přinášíme tipy na kompresní spacáky a obaly.

Spací pytel Mumie Cyklo

Tento odlehčený spací pytel ve tvaru mumie je vyroben z nylonu a bavlny a má gramáž 100 g/m2. Je báječně skladný a lehký, kompresní obal z jeho velikosti ve složeném stavu ještě ubere. Spacáky tohoto typu jsou ale vhodné do mírných podmínek, konkrétně tento je určen nejméně do 7°C.

Montane Direct Ascent

Do náročných podmínek si lze vzít tento kvalitní spacák. Váží sice necelý kilogram, ale dá se v něm v pohodě přežít i v -22°C. Je přitom speciálně navržený a obohacený o různé vychytávky – vycpání husím peřím, šikmý zip, anatomické tvarování, protiskluzové silikonové výstupky, fleece kolem brady a úst a další. Gramáž je 37 g/m2. Cena se pohybuje kolem 7 000,- Kč.

Kompresní obal Warmpeace

Jednodušší cestou, jak získat rozměrově malý spacák, je opatřit si kompresní vak, který i z tlustého spacáku do nižších teplot udělá snesitelně rozměrný válec. Tento kompresní vak se prodává ve velikostech M (22×40 cm), L (24×46 cm) a XL (26×54 cm). Díky pevným stahovacím popruhům zmenší váš spacák až na 60 % jeho původních rozměrů ve sbaleném stavu. K dostání je za cenu kolem 300,- Kč.

Fox Royale Sleeping Bag Carryall

Suchý a čistý spacák přijde po náročném dni v přírodě vhod, zvlášť pokud je nevlídno. S tímto obalem si nemusíte dělat starosti ani o jedno z toho. Vak má extra pevné zipy, silné pásky pro silné stažení a také disponuje zesílenou voděodolnou základnou. Výhodou jsou i madla pro lepší nošení. Stačí si vybrat podle velikosti. Sehnat se dá  za různé ceny, např. za 700,- Kč.