Existuje vhodný batoh na brusle?

6Rádi vyrážíte na pravidelné vyjížďky na bruslích? Pořádáte víkendové výlety, na kterých hrají brusle hlavní roli? Pak nám zajisté dáte za pravdu, že žádný takový výlet se neobejde bez spousty věcí, které jsou pro cesty nezbytné. Kam uložit peněženku, mobil, klíče, u delších pobytů oblečení, deku nebo karimatku? A kam dát brusle, ve chvíli, kdy pro ně terén není příliš vhodný nebo chcete dopřát svým nohám odpočinek? Odpovědí je batoh na brusle. Podle čeho takový batoh vybírat a jaké batohy na brusle patří k těm nejoblíbenějším?

Problém propocených zad

Při fyzické zátěži se tělo potřebuje ochlazovat. Při jízdě na kolečkových bruslích to platí dvojnásob. Představte si ale sami sebe s batohem na zádech a po několika hodinové jízdě. S největší pravděpodobností vás bude při každém pohybu na tíhu batohu upozorňovat nepříjemná vlhkost na zádech. Pokud jsou vaše záda navíc citlivá na kdejaké to ofouknutí, ze svého výletu se s největší pravděpodobností vrátíte s nepříjemnou bolestí nebo blokací zádového svalstva a to rozhodně není nejefektivnější zakončení sportovního výkonu. Vybírejte si proto takové batohy, které jsou vybaveny praktickou odvětrávací síťkou, díky které jsou minimalizovány výše uvedené problémy s propocenými zády.

Pohodlí je základ

Pokud pořádáte vyjížďky na bruslích pravidelně a občas se pustíte i na náročnější výpravu, neměli byste být batohem nijak limitováni. V případě, že vás nějaký batoh z pestré nabídky výrobců sportovního oblečení a vybavení zaujal, vyzkoušejte si jej s plnou zátěží a otestujte, zda vás nikde netlačí. Ideálně by měl být batoh na brusle vybaven speciálním anatomicky tvarovaným zádovým systémem, který bude přispívat k ještě většímu pohodlí při jízdě.

Dostatečná velikost

V dnešní době již existují speciální druhy batohů, které jsou vyráběny právě pro milovníky bruslení. Velikost batohu je přizpůsobena standardní velikosti bruslí člověka a samotný výrobek nabízí celou řadu vychytávek, které v souvislosti s in-line bruslením oceníte. Brusle, chrániče nebo helmu je například možno připnout do některého z poutek, kterými speciální batohy disponují. Pokud saháte po „klasice“ a nehledáte speciální typy batohů pro bruslaře, vždy si s sebou pro jistotu vezměte i brusle a vyzkoušejte, zda nebudete mít problém je do batohu dostat.

Pár oblíbenců

Na závěr jsme pro vás připravili pár tipů na konkrétní výrobky, které potěší všechny milovníky bruslení. Pohodlně se usaďte, naše krasojízda právě začíná. Mezi favority bezpochyby patří batoh WheelCartel, který nabízí široké zádové popruhy a praktická poutka pro uchycení bruslí, helmy nebo chráničů. Kromě toho nabízí také kapsičku na Mp3 přehrávač a vlezou se do něj i A4 desky. Koupit jej můžete za 399 Kč. Dále můžeme zmínit například batoh K2 F.I.T. Pack, který je vybaven jednostrannou síťovanou kapsou, pružnou kapsou pro lahev s pitím, skrytou kapsou na boku nebo kapsou pro sluneční, či dioptrické brýle. Do batohu bohužel brusle nedostanete, vleze se tam však vše ostatní včetně helmy a chráničů.

Další batoh, který můžeme v souvislosti s in-line zábavou zmínit je batoh Rollerblade RB, který nabízí rozměry 31x10x44 cm a je vybaven praktickým poutkem pro uchycení bruslí nebo souvisejících doplňků a naleznete zde i několik reflexních prvků pro vaši bezpečnost. Batoh je možno zakoupit za cenu 699 Kč. Zaujmout by vás mohl také batoh Zealot Fitstorm, který má vypolstrovaná záda, prsní a bederní popruh a vnější kapsu pro uchycení bruslí při jejich přenášení. Batoh je dále vybaven reflexními prvky, díky kterým budete nepřehlédnutelní i za zhoršené viditelnosti. Batoh zakoupíte v cenovém rozmezí od 700 – 1200 Kč.