Jsou stany značky Ferrino kvalitní?

5Italská značka Ferrino vznikla ve své podstatě již v roce 1870. V tomto roce si totiž Cesare Ferrino nechal patentovat svůj jedinečný vynález – nepromokavé textilie a začal vyrábět nepromokavé stany a obaly, které se staly doslova přes noc v celé Itálii úžasným hitem. V roce 1890 začal Ferrino spolupracovat s automobilkou FIAT, které dodával speciální nepromokavé plachty na auta. Další poměrně velkou zakázkou byla zakázka od armády, pro kterou Ferrino vyráběl speciální stany pro polní nemocnice.

Boom zažil výrobce na počátku 60. let, kdy stoupla obliba stanů a vysokohorské turistiky na maximum. V průběhu let se staly výrobky této značky doménou kvality a spolehlivosti. Není se čemu divit, na jednotlivých kolekcích totiž pracují významní světoví horolezci, kteří zdolali opravdové velikány. V současné době můžeme pod hlavičkou této značky nalézt celé spektrum vybavení pro outdoorové sporty – batohy, spacáky a v neposlední řadě také stany, jejichž vlastnostem a kvalitě bude věnován následující článek.

Jaké jsou ohlasy na značku Ferrino?

Když zabrousíme do nejrůznějších diskuzí a stránek, na kterých si vyměňují milovníci horolezectví, cestování a cykloturistiky své zkušenosti, můžeme se dočíst, že stany značky Ferrino patří k opravdové špičce. Turisté si ve velké většině pochvalují zejména výborné nepromokavé vlastnosti stanů. Výrobce navíc garantuje určitou hodnotu vodního sloupce, která se měří v jednom z nejnamáhavějších míst stanu – u švů. V rámci této problematiky nemají stany Ferrino sebemenší konkurenci. Pojďme se nyní podívat, jaké stany této značky patří k naprostým favoritům.

Ferrino Kalahari

Tento lehký trekingový stan mohou obývat až tři osoby. Stan se může pochlubit dvouplášťovou konstrukcí a dvěma vchody v přední a zadní části. Jednotlivé vchody jsou opatřeny praktickou moskytiérou, která zajišťuje váš klidný a pohodový odpočinek. Součástí stanu jsou také ventilační otvory s možností regulace. Podlážka stanu je vyrobena z polyesteru 210T, nosné tyče ze sklolaminátu. Maximální hmotnost stanu Ferrino Kalahari činí 3,5 kila a jeho rozměry jsou 90 x 180 x 130 cm. Stan je možno koupit v cenovém rozmezí od 2000 do 3000 Kč.

Ferrino LightTent 2

Dalším favoritem této značky je stan Ferrino LightTent 2, který se vyznačuje svou minimální hmotností (1,7 kg). Díky této vlastnosti je stan vhodný také pro cyklisty, pro které je nízká hmotnost jednou ze základních podmínek pohodové cesty. Do stanu se vejdou dvě osoby. Dvouplášťová konstrukce s duralovými tyčemi umožňuje snadné rozložení a ještě lehčí složení. Dural se navíc vyznačuje maximální životností a odolností vůči mechanickému poškození. Rozměry stanu jsou 70 x 120 x 100 cm a zakoupit jej můžete od 3 200 Kč.

Ferrino Chaos 2

Tento turistický stan mohou obývat 2 osoby, které ocení jeho nízkou hmotnost i praktické odvětrávání se systémem „AIR“. Duralová konstrukce se speciálními radiálními spojkami umožňuje snadné a rychlé složení. Součástí stanu je moskytiéra, prostorné apsida, kapsy pro osobní věci i stropní háček pro zavěšení svítilny. Hmotnost stanu činí 2,15 kg a jeho rozměry jsou 210 x 130 x 105 cm. Stan Ferrino Chaos 2 můžete zakoupit již od 3700 Kč.

Ferrino Ghibli 3                       

Posledním favoritem, kterého si turisté velmi pochvalují, je stan Ferrino Ghibli 3. Tento stan může sloužit 3 osobám a patří mezi turistické stálice českého trhu. Jeho hmotnost činí 6 kilo. Součástí stanu je sklolaminátová konstrukce s barevným označením tyčí pro snadné složení. Rozměry stanu jsou 210 x 180 x 160 cm. Cena stanu se pohybuje od 4000 – 6000 Kč.