Jaký batoh vzít s sebou na motorku

motorkarJakmile usedáte na motorku, pravděpodobně se chystáte někam odjet a nějakou dobu, byť i jen několik hodin, se tam chystáte pobýt. A proto si s sebou potřebujete něco vzít – doklady, telefon, klíče, ale i ručník, když se jedete koupat, nebo jídlo a pití, když jedete na delší projížďku.

Proč vybrat speciální batoh na motorku

Možná si ještě pořád říkáte, že na takové vyjížďky stačí úplně obyčejný batoh, s nímž vyrážíte do města nebo pěší výlet, ale většina batohů na motorku má ještě všelijaké vychytávky, podle nichž si můžete vybírat ten, kterývám padne jako ulitý. Je libo připnout k němu helmu, když jdete nakoupit? Nebo má být dostatečně velký, aby se vám do něj vešel i notebook? U batohů na motorku to není žádný problém.

Na co se při výběru zaměřit

Samozřejmě, že to první, na co se budete dívat při výběru jakéhokoli batohu, nejen toho na motorku, bude jeho velikost. Záleží na vás, jestli chcete batůžek, s nímž vyrazíte na lehko, nebo opravdový batoh, kam naskládáte věci i na dva dny.

Dále si musíte vždy uvědomit, co od batohu čekáte. Měl by mít zabudovaný systém na pití jako mnohé cyklistické batohy? Poutka nebo síťky na přichycení či uložení helmy? Postranní kapsy? Integrovaný chránič páteře? To všechno je ve hře, tak račte vybírat.

Malý, ale šikovný

Jedním z menších, ale skvěle propracovaných batohů je Geigerrig Guardian Balistic z kategorie Camelback. V té se ocitl díky integrovanému rezervoáru na tekutiny. Jeho největší předností je ale zabudovaný chránič páteře. Protože je batoh malý a lehký, můžete ho dobře využít nejen na motorce, ale i při extrémních sportech. Skvěle sedne a báječně poslouží. Jeho cena se pohybuje kolem 2500 Kč.

Dražší, ale dokonalý

Absolutní špičkou mezi batohy pro motorkáře je batoh Boblbee Megalopolis Aero. Jeho poměrně vysoká cena vás nemusí hned děsit, zvláště vezmete-li v úvahu, že batoh je vysoce variabilní a praktický, perfektně chrání záda i drahý náklad (například telefon či notebook) díky plastové skořepině a je absolutně nepromokavý. Navíc je možné si k batohu od výrobce dokoupit všelijaké vaky a síťky, batoh tedy může mít mnoho variací. K dostání je asi za 6000 Kč.

Závěrem

Ve výčtu kvalitních batohů na motorku bychom mohli dlouho pokračovat, proto připomeneme, že výběr záleží na vašich preferencích. Ujasněte si, jak velký batoh hledáteco všechno by vám měl nabídnout. Jakmile budete mít v těchto dvou bodech jasno, jistě nebude problém pořídit takový, který vám stoprocentně sedne. Šťastnou cestu!

Zdroj obrázku: http://goo.gl/CorXiG