TOP značky karimatek

TOP značky karimatekSoučasnému trhu nechybí bohatý výběr, což se týká i karimatek. Karimatky seženete ve velkém množství a odlišují se od sebe různým materiálem, kvalitou a zpracováním.  Důležitým údajem je tepelná izolace, o kterou se většinou stará vzduch uzavřený uvnitř podložky.

 

Setkáte se však i s typy podložek, majících vzduch uzavřený v mini pórech z pěnového materiálu, nebo v nafukovacích přepážkách a komorách. V izolačních vlastnostech karimatek se budete lépe orientovat podle hodnoty tepelného odporu, značící se písmenem „R“ nebo pojmenováním „R – value“. Čím větší je R, tím větší je odizolování. Karimatky  si dále vybírejte podle tloušťky a velikosti, ale můžete dát i na osvědčené značky, kam se především řadí karimatky Yate, Husky, Coleman, Loap, McKinley, Jurek a další.

Karimatky Yate

 

Český výrobce Yate je známý pro své samonafukovací karimatky. Pohodlné karimatky Yate  vám zpříjemní noci mimo domov, dostatečně vás zahřejí a vypořádají se i s různými nerovnostmi země, abyste se mohli cítit pohodlně během odpočinku. Nejtlustší a největší model samonafukovacích karimatek Yate se jmenuje Yate Long plus. Dopřát si můžete i anatomické samonafukovačky Yate Extreme lite 183/25, Yate Extreme lite 183/38.

 

Karimatky Husky

 

Husky karimatky se hodí hlavně pro turisty, kteří očekávají jistý komfort a dostatečnou tepelnou izolaci od země. Husky nabízí hned několik variant samonafukovacích, pěnových karimatek a nechybí ani modely vyrobené z EVA materiálu. Několikadenní kempování a stanování vám zpříjemní karimatky s vyšší výškou – možno získat až 10 cm. Vzhledem k jejich vyšší hmotnosti a velikosti v zabaleném stavu je preferujte při pobytech na jednom místě.

 

Karimatky Coleman

 

Komfortní karimatky nabízí i firma Coleman. Je pravdou, že jejich výroba nezahrnuje velký počet druhů karimatek, ale při jejich volbě se na ně můžete spolehnout. Coleman Compact Inflator Mat II se dobře vejde do batohu. Coleman Lite Mat 2,5 potěší všechny zájemce o perfektní izolaci od chladu a od malých nerovností. Předností karimatky je její skladnost a lehkost. Coleman Track Mat je samonafukovací karimatka s mnoha přednostmi pro nadšence outdooru.

 

TOP značky karimatekKarimatky Loap

 

LOAP je značkou tradičního výrobce sportovního oblečení, vybavení pro volný čas a pobyt v přírodě. Výrobky od firmy Loap nepostrádají moderní design, propracované detaily a kvalitní materiály. Cayman je komfortní samonafukovací karimatkou Loap, zajišťující maximální pohodlí během spánku v nerovném terénu. Dalším modelem jsou například Lina a Streamer. Podložka Thea poslouží hlavně pro cvičení strečinku, pilates, relaxace a jógy.

 

Karimatky McKinley

 

Zajímavé jsou i karimatky McKinley. Samonafukovací karimatka McKinley Travel L38 je oblínena pro svůj tří zónový tvar, optimální pohodlí a dostatečnou tepelnou izolaci. Délka 198 cm umožňuje využití vysokým osobám. McKinley Comfort L70 je pohodlní pro svou tloušťku 7 cm. Obsahuje integrovaný polštář a popruhy. Její hmotnost je však vyšší – přes dvě kila.

 

Karimatky Jurek

 

Firma JUREK se řadí mezi přední české výrobce kopulovitých stanů. V sortimentu firmy nechybí ani samonafukovací karimatky. Karimatka Jurek Treking 20 je anatomicky tvarovaná, má nízkou hmotnost a velmi dobře izoluje. Jurek Elite L38 karimatky je odlehčená karimatka a po sbalení očekávejte až o 40% menší objem, než nabízí základní řada.