Tipy na kvalitní spacáky

Tipy na kvalitní spacákyV sortimentu outdoorového vybavení najdete mnoho druhů spacích pytlů pro jarní, letní, podzimní a zimní období. Bez dobrého spacáku se neobejde nikdo, kdo chce trávit čas v přírodě. Vhodný spacák hledá horolezec chystající se na expediční výpravu, vášnivý cyklista objíždějící nejkrásnější místa našich krajů, pěší turista, tremp nebo dítě, chystající se na letní tábor.

 

Mezi spacáky se setkáte s kvalitními a méně kvalitními modely. Rozhodnutí o výběru spacáku může ovlivnit i značka výrobce, která už je známá a zaručuje vám tedy prvotřídní druhy spacáků. Známé firmy produkující stany, spacáky a další vybavení k provozování outdooru mají svá specifika, která vám pomohou s výběrem. Pokud stále váháte, sledujte na různých internetových stránkách spacáky recenze, kde se konkrétně dozvíte informace od lidí, kteří již mají s danými druhy své zkušenosti.

Jaké firmy patří k populárním a pořízení jejich spacáků vás nezklame? Přinášíme vám několik tipů k nákupu.

 

Tip 1

 

Spací pytle Husky se rozdělují do několika řad, kde najdete různé druhy spacáků. Mumiové i dekové spacáky, speciální modely pro ženy a děti. Kompletní sortiment nabízí stránky Husky cz.

 

Co zajímavého nabízí Husky spacáky? Husky Ladies jsou typy dámských spacích pytlů. Nový druh dámského spacáku se jmenuje Husky Ladies Majesty a vyznačuje se anatomickým přizpůsobením ženské postavě. Doplňuje ho zateplovací vak na nohy, takže zimě se snadno ubráníte. Lehký a teplý spacák Husky Espace patří do třísezónních spacáků a využijete ho po většinu roku. Díky nízké hmotnosti si ho oblíbí hlavně cykloturisté.  I přes svou malou hmotnost velmi dobře tepelně izoluje. Husky pro 10 minus stupňů Celsia vyvinul spací pytel Guty, obsahující odepínací fleecovou vložku, která se dá používat i samostatně jako deka. Jde o ideální řešení pro vodáky, na treking do přírody. Dobře vás přikryje i během pobytu na chalupě.

 

Pod označením Husky outdoor se vyrábí velmi univerzální spací pytle, kde si každý najde svého favorita. Jedná se o různě využitelné modely pro ženy, trampy, vodáky a jiné. Zaručena je špičková kvalita za dostupnou cenu. Řadí se sem spací pytle Husky Monti, Husky Street, Husky Ruby do lehčích mrazíků, třísezónní péřový spacák Husky Dinis, komfortní Husky Mantilla, Maestro, Montello nebo nejteplejší spací pytel této řady Husky Magnum.

 

Tip 2

 

Spacáky Hannah využívají k výrobě jenom značkové materiály a moderní technologie. U používaných materiálů se například  skvěle kombinuje prodyšnost a vodoodpudivost. Mezi konkrétní druhy používaných materiálů patří vysoce ceněné Tactel, activTec, DryPeak, Polarsoft, Polartec, SoftShell a jiné. Spací pytle Hannah mají každým rokem připraveny nové kolekce spacáků a jiného outdoorového vybavení. Dopřát si například můžete teplý spacák Hannah Hiker X3 se syntetickou náplní. Hodí se pro chladnější čas, stejně jako Hannah Bivak X3. Pro letní období se na vaše cyklistické a turistické výlety hodí Hannah Bike pro ženy nebo Hannah Biker X1.

 

Tip 3

 

Firma Coleman existuje už přes sto let a během let se dokonale přizpůsobuje změnám. Spací pytle Coleman běžně seženete v cenách okolo tisícovky, jsou tedy dostupné pro mnoho lidí. Navíc je už hodně osob vyzkoušelo a určitě vás nezklamou po stránce kvality. Spacáky Coleman se vyznačují odolností proti mechanickému poškození, skvělou izolací, nenasákavostí vody. Vybrat si můžete mini spacák v řadě Light, turistické spacáky v kategorii Outdoor nebo expediční v kategorii Adventure. Mezi nejžádanějšími spacáky od Coleman najdete například mumiový spacák  Coleman Atlantic 205 nebo delší variantu Coleman Atlantic 220 pro univerzální použití o prázdninovém čase. Pro cyklistické trasy se bude hodit Coleman Biker, řadící se mezi nejlehčí spacáky nebo dekový spacák pro děti Coleman Catnap Kid v pestrých barvách.

 

Tip 4

 

Firma Jurek začínala s výrobou kopulovitých stanů, které vyrábí stále. Český výrobce se ale během let začal starat i o výrobu jiného outdoorového vybavení. Spacáky Jurek jsou vyráběné v typech dekových spacích pytlů s L rozepínáním nebo ve tvaru anatomické mumie, která má dlouhý zip a je rozšířená podél rukou. Vyzkoušet můžete spacák Jurek Hilly DV L se specifickým rozložením izolačních vrstev, nebo luxusní zimní spacák Jurek Pamit G95 vyplněný husím peřím. Pro více období během roku poslouží Jurek Trek PL1 M nebo Jurek Winter PL1.

 

Tip 5

 

Tipy na kvalitní spacáky

Další český výrobce si říká Pinguin, který svou kariéru začal úspěšným péřovým programem nejen se spacími pytli, ale i bundami. Spací pytle Pinguin nabízí různé druhy spacáků. Pro děti můžete pořídit dětský spacák Pinguin Blizzard Junior v dekovém tvaru a s možností ho zcela rozepnout a použít jako přikrývku. Dětem jistě bude vyhovovat i inovovaný Pinguin Comfort Junior 2012 s termoizolací Thermicfi bre 4. Spacáky Pinguin zastupují i Pinguin Expert a Pinguin Micra 2012 s kvalitním termoizolačním materiálem BHBmicro.

 

Tip 6

 

Spacáky Sir Joseph jsou speciálně určené pro zimní období. Kdo hledá spolehlivé spací pytle pro minusové teploty, může zkusit cenově nákladnější, ale kvalitní spacáky této značky. Ultralehký péřový spací pytel Sir Joseph Koteka 850 ocení všichni, kdo mají rádi minimální objem spacáku s dokonalým zpracováním a funkčností. Je určený pro postavy o výšce 190 – 200 cm. Mumiový spacák Sir Joseph Double Attack je teplý spací pytel s vnitřním spacáčkem. V zimě vás dokonale ochrání před chladem a v létě z něho uděláte dva spací pytle, které podle libosti spojíte k sobě.