3 tipy na extra kvalitní outdoorové batohy

vyletMáte vymyšlenou dlouhou túru v náročných podmínkách a potřebujete mít jistotu, že se můžete stoprocentně spolehnout na svůj batoh? Není divu, budete v něm mít všechny své věci, takže by je měl batoh uchránit takřka přede vším. Navíc ho budete mít celé dny na zádech, proto by vám měl perfektně sedět a mít také všelijaké vychytávky, které vám mohou hodně usnadnit pobyt venku.

Alpine Pro Polleras 35 l

Tento batoh patří mezi špičky na českém trhu, co se týče poměru kvality a ceny. Lidově řečeno – za málo peněz hodně muziky. Nepromokavý a větruodolný batoh lze využít na obyčejné nenáročné výlety, ale ocení ho i ti nejotrlejší na expedicích.

Batoh Alpine Pro Polleras 35 l nabízí objem 35 l v jedné komoře. Jeho výhodami jsou úchyty na lyže, cepíny a hole. Pohodlí je zajištěno díky vyztuženým bederním pásům a vyztuženým polohovatelným ramenním pásům. Součástí batohu je píšťalka, která se může hodit v jakékoli nelehké situaci, a pláštěnka, jež poskytne druhou ochrannou vrstvu vašemu nákladu.

Batoh je vyroben ze 100% nylonu a použitý materiál vždy prochází úpravou Ripstop. K dostání je za 1 499 Kč.

Husky Runis 70

Jestliže se chystáte pobývat venku déle a potřebujete si s sebou vzít víc věcí, rozhodně byste se neměli spokojit s batohem o objemu 35 l. Na pořádnou expedici potřebujete pořádný prostor. Ten vám nabízí třeba Husky Runis 70. Jde o ultralehký expediční batoh s anatomicky tvarovaným a posuvným zádovým systémem, s bederními popruhy a prodyšným polstrováním. Do všech kapes je zajištěn pohodlný přístup. Pokud patříte k těm, kteří na svých cestách rádi ušetří každý gram nákladu, tento batoh vám bude plně vyhovovat.

Batoh je vyroben z 420D 100T nylonu a 200D Ripstop nylonu s nepromokavou úpravou. Samozřejmostí je pláštěnka a reflexní prvky. Cena se pohybuje kolem 3 000 Kč.

Pinguin Explorer 100

Pokud máte pocit, že ani objem 75 l vám nebude stačit, můžete si pořídit extra kvalitní outdoorový batoh o objemu 100 l. A může jím být například Pinguin Explorer 100. Tento batoh má perfektně nastavitelný a navíc prodyšný zádový systém, nastavitelnou výšku zádových popruhů a odnímatelný bederní pás. Kromě hlavní komory nabízí i dvě integrované postranní kapsy a kapsy ve víku batohu. Středový kompresní popruh pod víkem nabízí možnost upevnění lana, které právě nepoužíváte. Z víka a bederního pásu se dá pohodlně vytvořit ledvinka, abyste to nejdůležitější měli vždy při ruce.

Užitý materiál je hicor a samozřejmostí je pláštěnka.

Batoh je k dostání za 2 720 Kč.

Jestli si právě vybíráte extra kvalitní outdoorový batoh, promyslete si nejdřív, jak velký využijete. Vždy platí, že je lepší mít větší a ne tolik naplněný batoh, než mít malý batoh a muset něco nedej bože nést v ruce. Potom se zaměřte pohodlí, jež ten který batoh nabízí. Doufáme, že budete se svým výběrem nakonec spokojeni a svůj pobyt venku si užijete naplno!