I městské batohy mohou být funkční. Poradíme vám, jak skloubit funkčnost a styl

hitchhiker-691581_640Batoh do města nemusí být nutně krásný, zato nepraktický. Pokud s batohem trávíte celý den, například když studujete nebo jste si ho oblíbili místo tašky přes rameno či klasické dámské kabelky, potřebujete takový kousek, s nímž vám bude dobře. A to moc nejde s batohem s jednou velkou kapsou nebo s batohem, který ihned promokne.

Není městský batoh jako městský batoh

Některým lidem skutečně vyhovují látkové batohy se zapínáním na přezku, s koženými pásky a s jednou velkou kapsou, v níž například klíče najdete jen horko těžko, pokud jich nemáte opravdu slušný svazek. V posledních letech se však výrobci batohů snaží skloubit styl  a pěkný design s funkčností. A v čem taková funkčnost spočívá?

Materiál

Materiál, z něhož je batoh vyroben, by měl být odolný vůči povětrnostním podmínkám i poškození. Pokud s ním budete celý den a ponesete v něm důležité dokumenty, to poslední, co byste si přáli, by bylo jejich znehodnocení deštěm nebo sněhem. Důležitá je také snadná údržba materiálu.

Polstrování

Čím dál více se klade důraz na polstrování zad a ramen, aby nošení batohu nezpůsobovalo jejich bolest a aby bylo celkově příjemné. Polstrování pochopitelně nebývá tak skvělé jako u batohů na výlety a expedice, u nichž se předpokládá větší a delší zátěž, ale stále jsou lepší než ty, kterým jakýkoli takový prvek chybí.

Nosnost a objem

Pozornost věnujte také nosnosti a objemu batohu. Objem městského batohu se zpravidla pohybuje kolem 25-30 litrů, ale výjimkou nejsou menší nebo větší modely. Uvedených 25-30 litrů však obvykle stačí na to, abyste do batohu dokázali zabalit všechno, co budete v daný den potřebovat. Prostor by měl být chytře rozmístěn na několik kapes.

2ae9c0bd55bb2141d40762fe296bbc0cRozvržení prostoru

Všechny věci, které potřebujete, nemůžete naskládat na jedno místo, do jedné kapsy, aniž byste každou věc, kterou zrovna budete muset vytáhnout, nemuseli hledat pět minut. Vsaďte proto při výběru batohu i na menší vnitřní kapsy – na telefon, na klíče či jiné drobnosti. Samozřejmostí už je u většiny propracovanějších městských batohů oddělená kapsa na notebook a od věci nejsou ani síťované kapsy zvenčí, do nichž můžete usadit lahev s pitím. V horkém letním dni tuto vychytávku oceníte stoprocentně.

Při výběru městského batohu už nemusíte volit mezi komfortem a funkčností nebo stylem. Výrobci dávno pochopili, že lidé očekávají obojí v dokonalé kombinaci. Vyberte si batoh, který se vám bude nejen líbit, ale splní i vaše praktická očekávání!