Vybíráme kvalitní batohy podle užití

b8Trekové batohy se hodí na přenášení těžkých nákladů na zádech na větší vzdálenosti (několikadenní turistika, expedice). Mají výborně zpracované zádové systémy, důležitý je jejich správný posez na zádech. Doporučujeme dbát na jejich váhu, polstrování, odvětrání, možnosti připnutí přídavných zavazadel (karimatka, spacák, lyže….), alternativní vstup, který usnadní vyndávání potřebných pomůcek během akce z hlavní komory.

Expediční batohy lze rozlišovat podle určení a konstrukce:

  • Turistické batohy: jsou konstruovány na klasickou turistiku, cestování. Vyrábí se s ohledem na vysoký komfort při užívání. Oceníte boční kapsy, možnost připnutí vybavení na batoh, čelní vstup do hlavní komory přes zip (kromě vstupu zdrhovadlem). Ten umožňuje přístup k oblečení nebo potravin z hlavní komry bez vyndavání všech věcí. Takovými zástupci jsou: Deuter Aircontact 75+10 nebo Pinguin Explorer 75.
    b10
  • Expediční batohy, které jsou určené do náročných podmínek, na turistiku do odlehlých končin a batoh tam nesmí zklamat. Jsou konstruované do tvaru pytle, bez kapes, bez bočních vstupů. Cílem je nízká váha a vysoká spolehlivost. Zajímavé jsou Deuter Act Lite 50+10 nebo Corazon Rock 75.
    b11