Co to je karimatka Therm-a-Rest?

Co to je karimatka Therm-a-Rest?

Co to je karimatka Therm-a-Rest?

Mezi dlouholeté výrobce karimatek se řadí firma Therm-A-Rest, která proslula různými inovacemi hlavně samonafukovacích karimatek. Již roku 1972 zažádali Jim a Neil o patent a po dvou letech se pustili do vyrábění karimatek Therm-a-Rest. Jde o úplně první samonafukovací karimatky na světě. Jim Lea, Neil Anderson společně se svým přítelem horolezcem Johnem Burroughsem zavedli zcela nové pohodlné spaní ve volné přírodě.

O kvalitě karimatek Therm-a-Rest není nutné nijak diskutovat, protože je skutečně vysoká, o čemž svědčí poskytovaná doživotní záruka na výrobní vady. Za kvalitu si v tomto případě i připlatíte – ceny se pohybují od několika stovek do několika tisíců, závisí na zvoleném druhu. Všeobecně platí, že karimatka Therm-a-Rest vám dává možnost se komfortně vyspat během vašich toulek přírodou, ale vaše vybavení zatíží jen skutečně minimálně. Snadno ji složíte i do velikosti lahve a posléze nafouknete na tloušťku několika centimetrů, což ocení vaše tělo při odpočívání a spánku.

 

Několik tipů na karimatky Therm-a-Rest

Therm-A-Rest ProLite Regular je ultralehká samonafukovací karimatka, určená k nejnáročnějším aktivitám. Pokud ji srovnáte s předešlou Therm-A-Rest ProLite 3, shledáte odlehčení o 20%. Kdo si hlídá váhu svého vybavení, bude spokojený. Karimatka s tloušťkou 2,5 cm se používá od jarního do podzimního období. Spodní strana přilne tak, abyste se nikam neklouzali. Dobře je vyřešena úprava povrchu a ergonomický tvar – snadno ji sbalíte do tvaru s rozměry 28 x 10 cm. Samonafukovací karimatku ProLite Plus si bez obav vezměte sebou na kempování v zimě a na různé expedice během nejchladnějšího času v roce.

Therm-a-Rest NeoAir Trekker Regular
je nafukovací karimatkou, u jaké oceníte maximální sbalitelnost a minimální váhu. použité technologie umožňují nafouknutí bez snížení tepelné izolace.

Therm-A-Rest BaseCamp Regular má tuhé pěnové jádro a zajistí teplo během autokempingu, rodinné dovolené, táborových pobytů apod. speciálně do kempů je určena i Therm A Rest BaseCamp Xlarge obsahuje jádro z tuhé pěny a skvěle izoluje proti chladu. Má o něco vyšší hmotnost a nejčastěji se bere do kempu a na místa, kde vám nevadí její váha.

Co to je karimatka Therm-a-Rest?

Co to je karimatka Therm-a-Rest?

Therm A Rest Ridge Rest Large má žebrování pro zvýšení měkkosti. Zároveň drážky vylepšují izolační schopnosti. Pěnová karimatka vám bude sloužit mnoho let a uvítáte ji během různých druhů cest.

Karimatka Therm-a-Rest Neo Air Regular
je nejlehčí nafukovací karimatkou a také nejmenší na světě. I přes své parametry nabízí uživatelům vysoké pohodlí. Seženete ji ve čtyřech různých velikostech. Za spokojenost mnohých lidí hovoří i řada ocenění, mezi nimi i Outdoor Awards 2008.

Pro maximální pohodlí vybírejte karimatky v požadovaných délkách – ne příliš dlouhé pro děti, speciální pro ženy a delší pro muže.