Vyrazte na běžky! Známe 8 nejkrásnějších míst

Zima je tady a ačkoliv to tak zejména na Štědrý den nevypadalo, přišlo i období zimních sportů. Jste nadšení běžkaři? Nebo se letos do běžkařského obouváte poprvé? Poradíme vám, kam rozhodně vyrazit.
 


 

Z Červenohorského sedla na Praděd

 
Krásný výlet vás čeká, pokud vyrazíte z Červenohorského sedla na Praděd. Romantickou i drsnou přírodu Jeseníků si užijete díky nádherným výhledům do okolí a lahodné zelňačce na chatě Švýcárna nebo Ovčárna.
 

Československý výlet

 
Hřebenovka Javorníků Kohútka-Kasárna vás potěší nejen na těle, ale i na duši. Pokud vám vyjde počasí, můžete se těšit na spoustu nádherných výhledů a zároveň si užít mezinárodní projížďku podél česko-slovenské hranice.
 

Krkonoše na běžkách

 
Udělejte si výlet do jedné z nejkrásnějších oblastí našich nejvyšších hor. Od Špindlerovy boudy vyrazíte přes Stříbrné návrší na Luční boudu a přes Klínové boudy zase zpátky do Špindlerova mlýna. Trasa je středně náročná a maximálně uspokojivá.
 

Prozkoumejte Šumavu

 
Víte, kde trénovala naše nejlepší běžkařka Kateřina Neumannová? Proháněla se po šumavských pláních, které můžete vyrazit prozkoumat taky. Vydejte se na celodenní výlet ze Zadova na Kvildu. Těšit se kromě krásné přírody můžete i na dobře udržovanou stopu.
 

Beskydská magistrála

 
Krásné a poetické Beskydy si zaslouží více než jednu návštěvu. Beskydská magistrála se nazývá projekt, který vznikl v Moravskoslezském kraji na podporu běžeckého lyžování, cykloturistiky a aktivního trávení času v Beskydech.
 

Krása Krušných hor

 
Romantickou přírodou Krušných hor vede Krušnohorská magistrála. Celková trasa je 242 km, ale nemusíte ji projet celou. Stačí se napojit na jednu z celé řady stezek a po značených turistických cestách si užít výlet v bílé stopě.
 

Když nasněží v Brně

 
Pokud se zadaří a sněhová pokrývka se vyskytne i v Brně, můžete vyrazit na krásný výlet z Mariánského údolí do Křtin. Příroda Moravského krasu potěší každé oko.
 

Běžky na Rejvízu

 
Dobré sněhové podmínky, neposkrvěná příroda a udržované běžkařské trasy vás čekají na nádherném Rejvízu. Sbalte běžky a vydejte se prozkoumat jeden z nejhezčích koutů naší země.
 

Projeďte se zasněženou přírodou, užijte si sportovní aktivitu i zasloužený svařák a odpočinek na chatě.