Vše co potřebujete vědět o stanu Cavery

10Cavery patří do skupiny českých značek, které se primárně zaměřují na outdoorové stylové oblečení, ale také na nezbytné produkty sloužící k efektivnímu využití volného času v přírodě. Pod hlavičkou značky Cavery můžete koupit stylové stany, spacáky, ale i praktické karimatky. Kolekce oblečení značky Cavery se vyznačuje lehce progresivním a streetwearovým nádechem. Nutno podotknout, že ve většině případů se nejedná o módu a další produkty pro vrcholové sportovce, trávící většinu času v extrémních klimatických podmínkách.

Značka nabízí zejména praktické výrobky pro příležitostné trampy nebo rodiny s dětmi, které si rády zajedou na víkend k přehradě, či do oblíbeného letního kempu s nenáročnými klimatickými podmínkami. Nutno podotknout, že značkové zboží Cavery můžete v posledních letech spatřit spíše pod hlavičkou značky Hannah. I přesto však spousta e-shopů nabízí stále stany označené logem Cavery. Pojďme se podívat na všechny přednosti i nedostatky, které můžete u těchto stanů spatřovat.

Pestrá nabídka stanů

Stany Cavery se mohou pochlubit poměrně pestrou nabídkou a celou škálou produktových řad. V sortimentu společnosti naleznete klasické kopulovité stany, stany typu „tunel“, ale i rodinné stany, které vás dostanou svou velikostí a prostorností. Součástí spousty stanů značky Cavery je praktická apsida před vchodem, kterou oceníte hned z několika důvodů.

Cenová dostupnost

I ty největší a neprostornější stany Cavery můžete zakoupit doslova za hubičku. Cena nejmenších stanů začíná na několika stovkách. U větších stanů nebude vaše investice také nijak závratná. Pro příklad můžeme uvést třeba stan Cavery Dome 6, který pojme 6 osob, nabízí užitnou plochu čítající necelých 9 metrů čtverečných a poříditi je můžete za čtyři tisíce. A to je v porovnání s konkurencí opravdu zanedbatelná částka.

Široké spektrum uplatnění

Stany Cavery jsou vhodné pro všechny, kteří rádi vyrazí s rodinou na týden pod stan, festivalové nadšence, rybáře i trempy, kterým není nocování v přírodě cizí. Spousta zejména menších stanů této značky se vyznačuje nižší hmotností, kterou oceníte zejména v případě, že do stanoveného „základního tábora“ míříte na kole.

Snadná montáž i praktická skladnost

Pokud nepatříte mezi turisty, kteří obráží kempy každý týden a mají se stavěním stanů spoustu nenahraditelných zkušeností, jistě je pro vás základním předpokladem úspěchu snadné složení stanu. V kempech můžeme pravidelně narazit na spoustu tatínků, strýčků a frajírků, kteří by spíše než stan, postavili z jednotlivých tyček tříkolku nebo moderní automobil. Pokud patříte do této skupiny, nezoufejte. Stany Cavery jsou určené právě vám. Jejich snadná montáž vám ušetří spoustu drahocenného času i nervů. Mezi další výhody těchto stanů patří i jejich praktická skladnost vyznačující se minimálními rozměry.

Koho stany Cavery potěší a kdo by měl raději vsadit na jinou značku?

Jak již bylo výše zmíněno, stany této značky nejsou koncipované do extrémních podmínek. Pokud jedete na měsíční túru do Himalájí nebo zdolávat pětitisícového obra, se stanem Cavery zřejmě příliš spokojení nebudete. V takovém případě se poohlédněte po nabídce jiných stanů z řady Extreme, které jsou k této adrenalinové zábavě primárně určeny. Stany Cavery jsou však ideální volbou pro příležitostné turisty nebo rybáře, kteří v naději na ulovení kapitálního kousku tráví ve svém úkrytu podstatnou část noci. Cavery stany jsou cenově dostupnou variantou rodinných stanů, ve kterých se pohodlně vyspí početnější rodina i parta přátel. Z hlediska cenové dostupnosti patří k absolutní špičce na českém trhu.