Nebaví vás zima? Ohřejte se ve španělské Andalusii, ráji outdooristů

Pokud nejste velcí fanoušci zimních sportů a mráz vám už leze krkem, proč nevyrazit za teplem? Vydejte se do krásné Andalusie, kde si užijete outdoorové radovánky tak, jak se patří.
 


 

Až v nejjižnější části Španělska se rozkládá nádherná oblast Andalusie. Láká na historické památky, velké množství hradů a paláců, ale také úžasné pláže a ty nejvyšší hory celého Pyrenejského poloostrova. Andalusii stojí za to prozkoumat, co říkáte?
 

Výstup na Mulhacén

 
Nejvyšší hora kontinentálního Španělska dosahuje do výšky 3 428 metrů. Výstup z jihu ale není nijak zvlášť náročný. Správa národního parku provozuje v okolí hory autobus, který vás vyveze až do výšky 2 700 metrů. Odtud už je výšlap téměř hračka.
 

Na vrcholu Mulhacénu je malá kaplička a betonový sloup, který společně s destičkou na zemi označuje vrchol. Jakmile na vrchol vystoupáte, užijete si dokonalý výhled na celé pohoří Sierra Nevada. Zdatní sportovci vystoupají nahoru za necelé dvě hodiny a dolů se dostanou za hodinu a čtvrt.
 

Dobrodružství v poušti Tabernas

 
Lákají vás pouště? Vyrazte na túru do rozsáhlé krajiny pouště Desierto de Tabernas. Užijete si výhled do údolí obklopeného zětralými hřebeny, procházku v nádherném údolíčku, ale i zdolání nízkých kopců.
 

Rodinné radovánky v okolí Sierra Nevada

 
La Taha de Pitres je oblast plná krásných malých vesniček, spojených značenou turistickou trasou vysoko v pohoří Sierra Nevada. Můžete si tady užít rodinné aktivity, jako je pěší turistika, sběr ovoce nebo plavání v jezeře. Nadechněte se čerstvého vzduchu a dopřejte si aktivní odpočinek v nádherné přírodě.
 

Nejnebezpečnější stezka světa

 
Caminito del Rey je upravená stezka v provincii Malaga, které se často přezdívá nejnebezpečnější stezka na světě. Tato 3 km dlouhá trasa kopíruje rokli Gaitanes a nabízí po cestě dechberoucí výhledy přes prosklené podlaží a visící most přes roklinu.
 

Krásná Andalusie toho nabízí ještě mnohem více. Nečekejte proto doma a netrapte se vlezlou zimou – vyrazte za dobrodružstvím do nádherné španělské provincie a užijte si dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat.