České stany Jurek – záruka kvality

8Když se vysloví slovní spojení „stany Jurek“, outdooroví nadšenci a pravidelní cestovatelé si vybaví známou českou firmu, jejíž stany patří k absolutní špičce. Pojďme si nyní představit tohoto výrobce stanů i přednosti, díky kterým se jeho stany vyšvihly na vrchol outdoorového vybavení zkušených turistů i příležitostných výletníků.

Historie firmy Jurek

Jak již bylo výše zmíněno, společnost Jurek je ryze českou firmou, na jejímž počátku stál šikovný čalouník a jeho čalounická firma. Ptáte se, co má čalounictví společného s výrobou stanů? Čtěte dále a dozvíte se to. Jelikož patřil čalounický mistr i jeho synové mezi milovníky stanování, na počátku 90. let se jim zrodila v hlavě myšlenka na posílení výroby kvalitních kopulovitých stanů. Dnes se již jejich výrobě věnují více, než 22 let a neustále se zdokonalují. Se stany Jurek už cestovatelé projeli všechny kontinenty i podnebná pásma. Na základě zkušeností turistů, kteří přinášejí firmě cennou zpětnou vazbu, mohou být stany i nadále vylepšovány a dováděny k naprosté dokonalosti. Základními pilíři společnosti Jurek je výroba kvalitního, bezpečného a trvanlivého vybavení pro krátkodobý i dlouhodobý pobyt v přírodě.

Sortiment značky Jurek

Společnost nabízí kromě vysoce kvalitních stanů také celou škálu dalšího vybavení pro venkovní volnočasové aktivity. V sortimentu společnosti naleznete spací pytle, karimatky, speciální odolné obaly a pláštěnky, ale i kvalitní oblečení české výroby a celou škálu praktických doplňků a vybavení pro outdoor. Všechny výše uvedené kategorie mají pro lepší přehlednost také své podkategorie, které se vyznačují speciálními vlastnostmi, na základě kterých si můžete vybrat ten nejvhodnější stan, spacák nebo karimatku vyhovující vašim potřebám.

Stany Jurek aneb koho zaujme nabídka českého výrobce

Stany této značky si můžete vybírat z několika specifických řad. Konkrétně se jedná o produktovou řadu Extreme, Utralite, Outdoor, Bivi, Tramping a Camping. Každá řada má svá specifika a vhodná je tedy pro určité skupiny turistů. Například řada Extreme – jak již název napovídá je vhodná zejména do extrémních podmínek. Takové můžou nastat při zdolávání zahraničních horských velikánů nebo za vysoce nepříznivých povětrnostních podmínek na zahraniční expedici. Další řadou je řada Ultralite. Zde se bavíme o stanech, které vynikají svou nízkou hmotností. Jsou tedy vhodné pro cyklisty, pro které je každé kilo navíc nemalou zátěží. Produktová řada Outdoor se vyznačuje maximálním důrazem na kvalitu použitých materiálů, kterou oceníte v nepřístupných horských soutěskách, opuštěných planinách nebo kdekoli jinde, kde je kvalita základem úspěchu. U produktové řady Tramping si přijdou na své příležitostní turisté, vodáci nebo trampové, kteří přespávají v nenáročných přírodních podmínkách. Předposlední řada Bivi je určena všem „vlkům samotářům“, kteří mají rádi své soukromí. Poslední je řada Camping, která je určená převážně rodinám nebo partě přátel vyrážejícím za víkendovým dobrodružstvím daleko od starostí všedních dnů.

Jaké stany Jurek patří mezi absolutní favority?

Pozitivní ohlasy na stany této značky je možno sledovat téměř všude. Jaké stany Jurek však patří do TOP kategorie? Své opodstatněné místo zde má Jurek Vandr 2, ve kterém mohou přebývat dvě až tři osoby a mezi jeho největší výhodu patří poměr cena/kvalita. Koupit jej totiž můžete již na hranici dvou tisíc. Dalším oblíbencem je stan Jurek Midi 2.5, který je možno využít i ve středně náročných podmínkách. Také zde patří mezi největší klady jeho cena (4500 Kč). Posledním oblíbencem, kterého v tomto článku zmíníme, bude Jurek Atak 2, který nalezne využití i v zimě a ve středně náročných podmínkách. Koupit jej můžete již od 3700 Kč.