Pro koho se hodí stany Pinguin?

6Společnost Pinguin patří mezi jedny z nejstarších českých společností, které se zaměřují na outdoorové vybavení pro vysokohorskou turistiku, vodáky, rybáře, extrémní podmínky i celé rodiny nebo partu přátel, která si čas od času vyjede do kempu, či k přehradě. Vznik společnosti se datuje k roku 1989, kdy trh ovládly doposud neznámé péřové spacáky a bundy. V roce 1990 se firma zaměřila na výrobu lehkých dvouplášťových stanů, které zde doposud takřka neměly konkurenci. Během let se sortiment společnosti Pinguin natolik rozšířil, že dokázal pokrýt všechny potřeby outdoorových nadšenců i extrémních sportovců. V současné době společnost rozšiřuje svůj sortiment o nabídku membránového a softshellového oblečení. Veškeré výrobky, prodávané pod hlavičkou Pinguin, jsou testovány v extrémních podmínkách a nabídnout tak mohou opravdový komfort a bezpečí.

Produkty značky Pinguin

Společnost nabízí své výrobky hned v několika kategoriích. Vybírat si můžete Pinguin oblečení s japonskou membránou Gelanots, která se přizpůsobí konkrétním klimatickým podmínkám i povětrnostním vlivům. Dále firma nabízí praktické karimatky a spací pytle, i batohy, speciální vařiče a celou řadu doplňků nezbytných pro turistickou túru. My se v tomto článku zaměříme zejména na stany Pinguin, které si můžete vybírat z více, než 30 různých typů. Stany se pro lepší přehlednost dělí na několik dalších skupin, které budou vyhovovat specifickým typům turistů. A kdo všechno stany Pinguin při svých toulkách přírodou ocení, na to se nyní podíváme.

Stany pro rodiny s dětmi

Rodinné stany jsou jednou z kategorií, která má na stanování v přírodě své specifické požadavky. Stany pro rodinu musejí být praktické, prostorné a plně funkční. U takových stanů by měl být dostatek vchodů a větracích otvorů, což stany Pinguin náležitě splňují. Rodinné stany se vyznačují také svou pevnou konstrukcí a odolní vůči povětrnostním vlivům. Nutno podotknout, že u rodinných stanů je nutno počítat s vyšší hmotností, která by mohla například cyklistům nemalou měrou znepříjemnit cestu do cíle. Pro rodiny s dětmi jsou však stany Pinguin naprosto ideální. Jejich cena se pohybuje kolem 2 až 9 tisíc.

Stany pro cyklisty

Této kategorii cestovatelů a objevitelů přírodních krás může značka Pinguin nabídnout speciální ultralehké stany, které se kromě nízké hmotnosti vyznačují také svou skladností a snadným rozložením i složením. Na kolo jsou tyto stany naprosto ideální. Jejich váha ve složeném stavu může činit pouhé jedno kilo, což zejména při dlouhých cyklotrasách nebo stoupání do kopce náležitě oceníte. Stany Pinguin pro cyklisty jsou ve většině případů doplněny také o praktické předsíně, se kterými máte jistotu, že vám vašeho cyklo miláčka nikdo během noci neodcizí a vy tak budete moci ráno pokračovat dál ve své naplánované cyklotrase.

Stany pro nenáročné

Společnost Pinguin se při výrobě svých stanů zaměřila také na turisty, kteří na vícedenní výlety vyrážejí pouze jednou nebo dvakrát za rok. Připravila pro ně speciální druhy outdoorových stanů, u kterých nelze pochopitelně očekávat odolnost vůči extrémním podmínkám, ale naopak je možno ocenit jejich cenovou dostupnost.

Stany pro extrémní sportovce

Speciální kategorie Pinguin Extreme umožňuje zdolávat mnohatisícové velikány za těch nejextrémnějších podmínek. Stany se vyznačují moderním designem, kvalitními materiály i maximální odolností vůči vnějším vlivům i mechanickému poškození.  Stany budou vašim parťákem při zahraničních expedicích i nepříznivých vysokohorských podmínkách. Lehčená konstrukce při zachování všech pevnostních parametrů bude jednou z předností, které při svém adrenalinovém a mnohdy nebezpečném výšlapu zaručeně oceníte.