Jak dlouho vydrží stany Hannah?

4Patříte mezi turistické nadšence, kteří si nedokáží představit víkend bez pořádného výšlapu? Pak se vám již určitě mnohokrát stalo, že jste takový výšlap protáhli do pozdních večerních, či nočních hodin. V případě, že se do této situace dostáváte poměrně pravidelně, je zbytečné stresovat se s tím, zda budou mít v nejbližším hotelu, či horské chatě volný pokoj. Efektivnější a mnohonásobně levnější variantou je vozit si s sebou stan, který vás ochrání před poryvy větru i kapkami deště. Výrobců, kteří na trhy své stany dodávají, je v České republice poměrně dost. Pokud vám ve změti značek padly do oka stany Hannah, jistě vás bude zajímat, jaká je životnost takového stanu. Na tuto otázku se pokusíme odpovědět v následujícím článku.

Kde se vzala, tu se vzala značka Hannah

Hannah je českou společností, která vznikla v roce 1991. Od této doby se specializuje na výrobu a prodej outdoorového vybavení (stany, batohy, spacáky apod.). Společnost rozšířila své vývozní portfolio také o Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rusko a další země, ve kterých sklidila nemalý úspěch. V současné době firma patří mezi nejvýznamnější výrobce outdoorového vybavení, u kterého klade důraz na maximální kvalitu i cenovou dostupnost. Mezi hlavní přednosti výrobků značky Hannah můžeme zařadit kvalitní materiály, ze kterých jsou jednotlivé výrobky vyráběny, maximální funkčnost a propracované technické střihy. To vše je zaštítěno originálním vzezřením, které výrobkům nasazuje pomyslnou korunu. Veškeré spacáky, stany a další výrobky značky Hannah jsou testovány v extrémních podmínkách, takže získáte jistotu, že stan Hannah nebo spacák stejnojmenné značky vám bude spolehlivým parťákem i v těch nejvypjatějších situacích. Výrobky Hannah se kromě jiného vyznačují také maximální životností, která je zajištěna právě inovativními materiály použitými k výrobě jednotlivých kousků tohoto outdoorového vybavení.

Dural jako základ úspěchu

Většina stanů Hannah je vybavena duralovými pruty. Dural je speciálním materiálem, který představuje slitinu hliníku, mědi, hořčíku a manganu. Oproti klasickým hliníkovým konstrukcím, u kterých můžete spatřovat výhodu v poměrně nízké hmotnosti, jsou duralové konstrukce mnohonásobně pevnější a odolnější vůči mechanickému poškození. To zaručuje dlouhou životnost, která je v poměru k ceně skutečným překvapením. Stanové tyče byste měli udržovat v suchu a pravidelně je čistit. Při manipulaci se snažte vyhnout úderům a nadměrné mechanické zátěži. Spoje tyčí je vhodné ošetřovat konzervačními prostředky s obsahem silikonu. Touto péčí zajistíte maximální životnost tyčí a tím i nosných konstrukcí celého stanu.

Maximální životnost dle frekvence používání

Není žádným tajemstvím, že stan, který vytáhnete dvakrát do roka, vydrží delší dobu, než stan, se kterým vyrážíte na výlety každý víkend. Důležitá je také správná a pravidelná údržba stanu, která by měla zahrnovat péči o vchody, švy, vnitřní i vnější plášť a pochopitelně také podlážku stanu. Životnost stanu je možno prodloužit pravidelným ošetřováním impregnačními prostředky a čištěním jednotlivých tyčí. Pokud vám stan zmokne, je důležité jej co nejdříve rozbalit a důkladně vysušit. Obecné číslo vyjadřující životnost stanů Hannah určit nelze. Někomu při pravidelném kempování a údržbě vydrží pět let, někomu dělá naopak společnost po dlouhých 10 let. Mezi zákazníky, kteří si stan tohoto výrobce zakoupili, se těší největší oblibě dvouplášťový stan Hannah Troll, Hannah Spirit S a Hannah Sett. Nejvíce si turisté a cestovatelé pochvalovali cenu těchto stanů, jejich životnost, pohodlí a dostatečnou prostornost.