Co má společného lotos, outdoor a rozmary počasí? Více, než se na první pohled zdá!

Co má společného lotos, outdoor a rozmary počasí? Více, než se na první pohled zdá!Viděli jste někdy lotos? Překrásný bílo-růžový květ, nápadně připomínající náš leknín? Pokud ano, pak nám dáte jistě za pravdu, že se jedná o rostlinu, jejíž krása nás jednoduše fascinuje a uchvátí hned na první pohled. Specifikem takového lotosu je skutečnost, že se mu daří zejména ve stojatých vodách s bahnitým dnem. Jak ale může z bahna vyrůst tak krásný květ, na jehož povrchu se nedrží špína, zrnka písku ani naplavený prach? To je otázka pro nanotechnology, kteří se na efekt lotosového květu již dlouhou dobu specializují.

 

Jak vypadá lotos z blízka?

 

I to bylo předmětem zkoumání nanotechnologů . Ti v průběhu let objevili, že povrch lotosu je tvořen maličkatými mikro hrbolky, které vodě, špíně ani nečistotám jednoduše nedovolí usadit se na okvětních plátcích rostliny. Ba právě naopak! Jakmile na lístek dopadne kapka vody, „obalí“ případné nečistoty a odvede je z povrchu plátku pryč. A právě tento poznatek dal základ unikátní nano impregnaci, která váš oděv, interiérové vybavení, ale třeba i vašeho plechového miláčka ochrání před vlhkostí a znečištěním.

 

 

Do přírody jedině s nano technologií

 

Jen si představte, že vás na horské túře zastihne nepříjemná průtrž mračen. Z mraků se na vás valí proudy vody, a jakmile jste promáčení skrz na skrz, přeháňka jako mávnutím kouzelného proutku ustane. Jistě jsme si touto situací každý minimálně jednou za život prošli. Určitě nám proto dáte za pravdu, že pokračovat dále v promáčených věcech, není zrovna dvakrát komfortní. Co kdybychom vám ale řekli, že tyto nepříjemnosti můžete minimalizovat díky speciální nano technologii?

 

 

Není impregnace jako impregnace

 

Impregnačních tinktur či sprejů je na našem trhu nespočet. Jen málokterý výrobek je vskutku tak účinný, jak na obalu či v reklamě slibuje. Jelikož drtivá většina z nich pracuje na úrovni molekul, výsledky zpravidla nejsou takové, s jakými zákazník při koupi počítá. Výjimkou je sprej NanoConcept na kůži a textil, který již nepracuje na principu molekul, nýbrž atomů! Sprej tak vyniká svými impregnačními vlastnostmi, které oděv chrání nejen před vlhkostí, ale též před znečištěním.

 

 

Další výhody nano impregnačního spreje

 

Samočistící funkce a hydrofobní efekt je jednou nikoli jedinou výhodou impregnačního spreje NanoConcept. Sprej má ze své podstaty antibakteriální účinky, které zabraňují tvorbě plísní a škodlivých organismů, jenž by se na povrchu kůže či textilu mohly tvořit. Oděv, který touto impregnací ošetříte, si své vlastnosti ponechá zhruba ještě po pěti dalších praních. Není proto nutné připravovat bundu, boty či kalhoty na každou další túru. Chcete-li se na svých cestách cítit komfortně, odhalte společně s námi tajemství nanotechnologií a inovativního spreje NanoConcept pro ochranu kůže a textilií.