Nejznámější typy skládacích karimatek

Nejznámější typy skládacích karimatekTuristika a cestování je spojena se specifickým vybavením do přírody. Kromě jiného se nevyhnete ani karimatkám, které zpohodlní váš odpočinek a dobu spaní. Po rozložení je karimatka celkem objemná a nikdo nechce, aby mu zabírala příliš mnoho místa v autě nebo jako připevněná na batohu. Zde hraje velkou roli jednoduchá skladatelnost.

Skládací karimatky se ve vlastnostech vyrovnají klasickým pěnovým podložkám. Pokud porovnáte skládací a klasické druhy, určitě najdete jeden velký rozdíl – skládací karimatka se dá snadno sbalit do balíčku, které se snadno vejde do nebo na zavazadlo či batoh. Díky sbalení budete mít jistotu, že vrchní strana zůstane vždy čistá.

Plážové skládací karimatky

 

Nejznámějšími druhy skládacích karimatek jsou plážové. Výborně poslouží jako lehátko na písečných, travnatých  a oblázkových plážích. Rozložit se dají i kdekoliv na zahradě u bazénu, v altánu, na terase a napasují se i do plastového nebo dřevěného lehátka. Skládací lehátko na pláž je nejčastěji plněno molitanem, pěnovým polyuretanem. Vrchním materiálem je textilní potah zabraňující nadměrnému pocení. Textilie zároveň zajistí, aby nebyla karimatka moc přehřátá. Provedení s odnosnými uchy vám zpohodlní transport na jakoukoliv vzdálenost. Seženete je v pestrých barevných kombinacích.

 

Skládací karimatky na cvičení

 

Skládací karimatky se hodí na pláž, ale i na cvičení různého druhu. Vydejte se s nimi na jógu, pilates, na kalanetiku nebo na aerobic. K hitům v prodejnosti patří skládací karimatka Yate. Jedná se o trojdílnou karimatku s příjemným textilním povrchem. Textilní povrch umístěný na jedné straně prodlužuje životnost karimatky. Rovněž je látkový povrch příjemný lidské kůži. Upoutá vás moderní vzhled, ale také neklouzavost a absorpce vlhkosti. Yate pěnová karimatka má univerzální použití. Podložky na cvičení se vyrábějí v protiskluzovém provedení. Šestidílná skládací karimatka Merco má rovněž textilní povrch a je velice příznivá tělu. Hodí se hlavně na pláž a na cvičení.

Karimatka 6 mm Fitness Spokey je rovněž opatřena protiskluzovým neoprenem. Během cvičení se nemusíte bát, že se bude pohybovat někam, kam nemá. Rovněž neztrácí tvar a neopren ochraňuje před odřením. Hrany a kraje zpevňuje kolem obšitá páska. Na měkkém materiálu se vám bude dobře cvičit a přenos usnadní rukojeti.

 

Nejznámější typy skládacích karimatekVojenské skládací karimatky

 

Pro armádní účely, nebo jen tak do přírody, dobře poslouží kvalitní karimatky ve vhodném barevném provedení.  Jedním ze zástupců je skládací karimatka Bundeswehr v olivové barvě. Byla vyrobena dle vzoru BundesWehr používané v německé armádě a zabere mnohem méně místa než jste se mohli setkat u rolovací karimatky. Tento druh složení ocení hlavně pěší turisté. Pokud ji necháte složenou, máte k dispozici sedátko. Karimatka je sice trochu slabší než rolovací karimatka, ale materiál oplývá vynikajícími izolačními vlastnostmi a větší hustotou. Získáte ji v obdélníkovém tvaru. Neberte si ji sebou do zimního období, ale spíše k přespání v dnech bez mrazivých teplot.

 

Skládací karimatky s fólií

 

Skládací karimatka s fólií se hodí pro stanování, kempování, trampování, na dovolenou u moře i k opalování na pláži. Vrstvu opatřenou fólií jednoduše umístíte směrem k zemi a nemusíte se obávat snadného poškození ostrými předměty, ale ani nasáknutí vlhkosti ze země. Je ideální pro teplejší noci.

 

Další karimatky s možností skládání

 

Karimatka skládací BW vás vyjde něco přes 300 Kč a jednoduše ji použijete i jako podložku
k pohodlnému sezení až pro pět osob, přičemž není nutné karimatku nijak rozkládat. K výrobě byl použit odolný pěnový materiál s dostatečnou izolací a pevností. K udržování postačí omytí vodou.