Nejkvalitnější značky samonafukovacích karimatek aneb Kterou v tom množství vybrat?

8731239850_c1dbf9670f_z Někdy je opravdu nevhodné spoléhat na to, že výrobek značkový rovná se výrobek kvalitní. U samonafukovacích karimatek přichází výjimka z pravidla. Výrobci proslulí zásobováním outdoor milujících dobrodruhů všemi potřebnými záležitostmi od lahve na pití přes oblečení a čelovky až po karimatky a spacáky totiž v této oblasti opravdu vědí, co dělají. Podívejme se na ně.

Samonafukovačky od Husky

Husky nabízí hned několik modelů samonafukovacích karimatek, které se od sebe liší zejména tloušťkou a o něco méně podstatným barevným provedením. A samozřejmě cenou.

Husky Finger 10

Hojně užívanými modely jsou zejména Finger 10 s variabilní tloušťkou 5-10 cm. Při nafouknutí na horní hranici přichází dokonalý luxus do vašeho odpočinku v lůně přírody. Příjemným překvapením je i polštářek
v oblasti hlavy, který se vytváří při nafukování. Karimatka je však větších rozměrů a hodí se spíš do většího, rodinného stanu.

 • Hmotnost: 2450 g
 • Rozměry: 198 x 65,3 x 10 cm
 • Materiál: 150D Polyester + TPU zátěr
Husky Flake 3,5

Tento model od Husky stojí takřka na opačném protipólu. Hodí se především všem, kteří se do přírody vypravují na vlastní pěst pěšky nebo na kole, mají malý stan a ocení menší rozměry a lepší skladnost. Největší tloušťka je 3,5 cm, což bude oproti předchozímu modelu jistě znát, co se komfortu při odpočinku týče. Nabízí však bonusy jako protiskluzovou úpravu, perforovanou diamantovou konstrukci a jiné.

 • Hmotnost: 980 g
 • Rozměry: 180 x 58 x 3,5 cm
 • Materiál: 75D Polyester Diamond Ripstop + TPU zátěr

S čím přichází Pinguin

Další značkou, kterou můžeme pokládat za záruku kvality, je Pinguin. I tento výrobce nabízí několik modelů samonafukovacích karimatek, které se liší rozměry, odolností a cenou. Jeho vychytávkou je také samonafukovací karimatka pro dva.

Nomad 50 Double

Samonafukovací karimatka pro dva má výhodu v tom, že ji nese jeden člověk a druhému tak ušetří na batohu. Navíc ve stanu už nevznikne studená a neizolovaná mezera mezi dvěma karimatkami. Tento model se dá nafouknout na 5 cm tloušťky, což už znamená docela dobrou izolaci, a je tvořen plnou pěnou s tvarovaným povrchem.

 • Hmotnost: 3300 g
 • Rozměry: 198 x 130 x 5 cm
 • Materiál: nesmekavý broušený polyester + TPU laminace
Sherpa 38

Pinguin na milovn4040-karimatka_pinguin_sherpa_38_cid1íky outdooru vyrukoval také s tímto modelem. Ten už vydrží i ty nejtěžší zkoušky. Ač je možné nafouknout tuto karimatku jen na 3,8 cm, její konstrukce zajišťuje kvalitní izolaci, kterou zajišťuje TPU pěna s horizontálními dutinami, a pohodlí, jež skalní vyznavači přespávání v přírodě nepožadují zase tak vysoké.

 • Hmotnost: 960 g
 • Rozměry: 183 x 51 x 3,8 cm
 • Materiál: nesmekavý broušený polyester + TPU laminace

Zmíněné dvě značky nejsou jistě jediné, které vyrábějí perfektní samonafukovací karimatky, právě o jejich kvalitě ale nemusíme pochybovat. Ať už si vyberete jakéhokoli výrobce, svůj pobyt v přírodě si naplno užijte!