Čelovka? Jedině s LED diodou Cree!

Čelovka? Jedině s LED diodou Cree!

Zdroj: ledbaterky.cz

Pokud se někoho zeptáte, jakou značku LED diody u své čelovky má, s největší pravděpodobností se vám dostane odpovědi, že Cree. Tato společnost je totiž velice oblíbená a prakticky každý, kdo si čelovku pořizuje teprve poprvé, nebo i ti, kdo mají s čelovými svítilnami dlouholeté zkušenosti, sáhnou po produktech obsahujících i značku Cree. Jenže Cree LED čelovka není pouze jedna. Jedná se o nespočet modelů, které mají různé vlastnosti, různé možnosti a jsou taktéž nabízeny v různých cenových hladinách. Pojďme si tedy přiblížit tři nejoblíbenější čelovky s Cree LED diodami za tři různé ceny

3 W LED CREE čelovka s ostřením a zadním blikačem

Jednou z nejlevnějších čelovek, u kterých najdete Cree LED diodu, je 3 W LED CREE čelovka. Tu můžete na internetu najít již za cenu 220 korun. Tato čelovka má nastavitelné pásky, díky kterým je její nošení maximálně pohodlné. Pro odlehčení reflektoru a baterie, která je umístěna v týle v plastovém pouzdře, si můžete čelovku nastavit přesně tak, abyste s ní mohli třeba i běhat nebo překonávat náročné překážky. Součástí čelovky je i červený zadní blikač, díky kterému budete vidět i zezadu. Tento model svítí velice jasným a příjemným světlem s možností ostření, a to hlavně díky Cree LED diodě, která je prostě špičkou na českém trhu. V neposlední řadě nesmíme opomenout, že je čelovka napájena třemi bateriemi. I když se tedy jedná o poměrně jednodušší výrobek za velice nízkou cenu, je tato čelovka vhodná i do těch nejnáročnějších terénů a s Cree LED diodou budete nesmírně spokojeni!

Energizer CREE LED

Další velice oblíbená čelovka, u které najdete Cree LED diodu, je od společnosti Energizer. Ta je již poměrně dražší. Zakoupíte ji za cenu začínající na 999 korunách. Ovšem stále to není to nejdražší, co na našem trhu najdete. Energizer CREE LED je voděodolnou, velice výkonnou a kvalitní čelovkou, která dokáže svítit s výkonem až 80 lumenů, a to po dobu tří hodin. Opět u ní najdete vysoce kvalitní diodu, a to Cree LED Spot. Stejně jako u předchozí čelovky, i Energizer má červené LED diody, které jsou vhodné zejména ve chvílích nouze. Dále můžete u této čelové svítily využít možnosti regulace intenzity svícení. Čelovka je napájena jednou AA baterií, která je většinou součástí balení a díky čemuž je o poznání lehčí, než 3 W LED CREE čelovka. V neposlední řadě má tato čelovka sklopnou hlavu, nerozbitnou čočku a je voděodolná až do hloubky jednoho metru. Jak je již z popisu jasné, jedná se o kvalitnější a výkonnější čelovku oproti 3 W LED CREE čelovce. Ovšem stále jsme se nedostali k tomu nejlepšímu, nejkvalitnějšímu a nejvýkonnějšímu!

Čelovka HT220

To nejlepší, co v Česku můžete najít a u čeho se nachází LED dioda Cree, je čelovka HT220 od společnosti NIGHTSEARCHER. Tento výrobek najdete na internetu za cenu již okolo 2 600 korun a jedná se tak o jednu z nejdražších čelovek vůbec. Čelovka HT220 má světelný výkon až 220 lumenů, čímž naprosto jednoznačně předčí oba předešlé modely a dokáže předčit i spoustu dalších modelů od konkurence. Navíc u ní najdete tři režimy svícení, a to maximální výkon, blikání či plynulou regulaci, která umožnuje nastavit si intenzitu svícení přesně podle vašich potřeb. Čelovka není napájena žádnými tužkovými bateriemi, nýbrž akumulátorem Li-Ion 18650 3,7V 2400mAh, který můžete neustále dobíjet. Abyste tak mohli učinit, obdržíte k čelovce i nabíječku.

Značný výkon potěší

Čelovka HT220 patří mezi nejjasnější čelovky z nabídky společnosti NIGHTSEARCHER, vyzařující kužel světla, který dokáže osvítit okolí až do dvou set metrů. Na plný výkon vám pak tento model vydrží svítit celé dvě hodiny a na nejnižší výkon až dvanáct hodin. V neposlední řadě je důležité zmínit, že je i tato čelovka voděodolná jako Energizer CREE LED a navíc i nárazuvzdorná.