Na čundr se psem – jaké vybavení vybrat pro pobyt venku se čtyřnohým kamarádem?

dog-727820_640

Máte čtyřnohého mazlíčka, který s vámi rád chodí kamkoli a pobyt v přírodě nade vše miluje? Potom se vás netýká otázka, komu ho svěřit na hlídání, když chcete vyrazit na čundr. Vezměte ho zkrátka s sebou! Nezapomeňte ale přibalit to nejnutnější alespoň pro základní pohodlí – jeho i vaše.

Kromě toho, že dobře vybavíte sebe, tedy zaměříte se na dobré boty, stan nebo spacák s nepromokavým povlakem a na základní kuchařské vybavení, abyste si měli v čem uvařit čaj nebo něco k snědku, na svého miláčka myslete a dojmu, že s sebou nic nepotřebuje, se okamžitě zbavte. Samozřejmě mu nemůžete brát všechno, co mu dopřáváte doma, ale něco přece jenom vzít musíte.

Co potřebuje pes při delším pobytu venku? Skoro to, co vy

Samozřejmě myslete nejprve na dostatek jídla. Pokud ho punkově krmíte chlebem a vysočinou, asi to nebude nic obtížného. Jestliže je ale zvyklý na svou stravu, rozhodně byste mu ji neměli upírat, aby byl minimálně tak v kondici, jako normálně. Kromě granulí mu vezměte něco masitého, mohou to být třeba místa příliš nezabírající masové kapsičky. Pokud jdete na pár dní, tři nebo čtyři budou stačit. Uvidíte, že pes ocení dobrou masitou večeři společně s granulemi.

Nádobka na pití. Nemusí to být velká miska, bohatě stačí něco, z čeho se pes pohodlně napije. Předpokládá se, že při pobytu venku bude shánět vodu v potoce, ale večer, jakmile někde zabivakujete, k tomu nebude mít příležitost. Na dostatečný pitný režim psa dbejte.

Místečko. Pes prostě musí mít místo, kde bude spát. Je zcela pochopitelné, že na výpravu do přírody nepotáhnete labradorovi ohromný pelech, postačí skladná deka. Kdyby měla izolaci, tak tím lépe.

Aby nebyla zima vám ani vašemu zlatíčku, pořiďte si izotermickou fólii, kterou používají záchranáři. Jakmile vám bude v noci zima, přikryjte se jí a uvidíte, že za malou chvíli bude lépe. Ocení ji i pes, který sice má chlupy, ale čeho je moc, toho je příliš. Když je psovi zima, moc toho, stejně jako člověk, nenaspí a další den se mu nepůjde dobře.

Hračka, ta nesmí chybět. Aby se pes cítil v pohodě, něco, co má rád, mu prostě vzít musíte. Pro své pohodlí zvolte tu nejmenší a večer mu ji dejte na deku.

Náhubek. Na ten nezapomeňte. Nikdy nevíte, jestli nebudete muset třeba kousek trasy přejet vlakem nebo autobusem, do kterého by vás bez náhubku dost možná nepustili.

Hadr. Jestliže se psem plánujete spát ve stanu, určitě si s sebou vezměte hadr, kterým ho večer zbavíte největších nečistot. Zřejmě neradi byste se probudili totálně zaházení pískem a hlínou.

Vydejte se se svým čtyřnohým miláčkem na čundr. Stačí mu zabalit pár drobností a můžete vyrazit. Užijte si to!