Jaké oblečení je do fitka nejvhodnější?

Jaké oblečení je vhodné do fitka?Oblečení do fitka je v poslední době jednou z nejvyhledávanější součástí našeho šatníku. Spousta lidí totiž po vzoru slavných osobností a západních států chce žít zdravě, pravidelně se hýbat a udržovat tělo v kondici. S tím vším souvisí i oblečení do fitka, které by mělo být kvalitní, pohodlné a hlavně z funkčních materiálů. Vždy poznáte hned na první pohled, kdo teprve začíná a kdo je již zkušeným matadorem, a to hlavně díky oblečení. A v čem se jejich oblečení tolik odlišuje a jaké oblečení je do posilovny nejvhodnější? To zjistěte v tomto článku!

Tričko do fitka

Součástí oblečení do fitka je samozřejmě tričko. To může být s krátkým nebo dlouhým rukávem, upnuté nebo volné, dlouhé nebo krátké, s límečkem i bez límečku, prostě ve všech nejrůznějších variantách. Co je ale důležité, je jeho materiál. Ten by měl aktivně odvádět přebytečný pot, rychle schnout a ty nejlepší dokáží i zahřát a tak tělo rychleji spaluje kalorie. V dnešní době je oblečení do fitka tak propracované, že nejdete i kompresní trička, která účelně stimulují nejproblematičtější partie vašeho těla, a tím lépe odbouráváte tuk a hubnete tam, kde je to nejvíce potřeba. Pro začátečníky je nejdůležitější, aby bylo tričko pohodlné a z funkčního materiálu. Rozhodně zahoďte myšlenky na to, že si vezmete do posilovny staré, vytahané tričko. Za prvé to vůbec nevypadá pěkně a za druhé je i jeho funkčnost téměř nulová.

Kalhoty do fitka

Další součástí oblečení do fitka jsou i kalhoty. Ani ty nezaostávají za tričkem v nejrůznějších variantách – dlouhé, krátké, upnuté, volné, nebo kompresní. A ani kalhoty nejsou neméně důležité. Stejně jako tričko, tak i kalhoty do fitka se vyrábí z funkčního materiálu, který lépe odvádí pot a zahřívá celé nohy a hýždě pro lepší spalování kalorií. Problematické partie jakými je zadeček nebo stehna tak zaručeně dostanou vale. A i zde se můžete setkat s kompresními kalhotami. Ty ještě aktivněji bojují proti nadměrnému tuku v oblasti stehen a navíc rozpohybují lymfu. Všechny tyto faktory následně zvyšují efektivitu vašeho cvičení a výsledky se proto dostaví už do několika týdnů. Vytahané, staré a seprané kalhoty nechte doma.

Tenisky do fitka

Pokud se chystáte do posilovny, nesmíte zapomenout ani na tenisky. Ač se to nezdá, jsou jednou z nejdůležitějších součástí vašeho oblečení doPři cvičení nepodceňujte vhodnou obuv fitka. Noha by totiž během cvičení měla být pevně zafixována v botě, aby se vám například nevymkla. Spousta posiloven již také vyžaduje, abyste se zde pohybovali pouze v pevné, čisté, sportovní obuvi. Nejlepší jsou tenisky, které naleznete v nejrůznějších prodejnách se sportovním oblečením. Tenisky by měly přesně sedět na noze, nikde by neměly tlačit, naopak by ale neměly být příliš velké a měly by nohu natolik zpevnit, aby bylo téměř nemožné si během cvičení něco udělat.

Další oblečení do fitka

Tričko, kalhoty, boty – to je základ, který by měl mít každý začínající nadšenec v posilovně. Další kousky jsou jen na vás. Hodně kulturistů a profesionálních sportovců obléká v posilovnách mikiny. Ty ještě více zahřívají tělo, a tak pomáhají spalovat tuk a lépe připravovat svaly na těžký výkon. Mikina rozhodně neuškodí, ba naopak výsledky z posilování ještě urychlí. Další součástí oblečení do fitka může být i nejrůznější funkční spodní prádlo. To opět lépe odvádí pot, což je v posilovně prostě to nejdůležitější, a zároveň je přizpůsobeno k pohybům, takže vás nikde neškrtí ani neškrábe. V posilovně potkáte také spoustu lidí s rukavicemi. Ty nejsou povinné. Jsou jen příjemným doplňkem, který odvádí pot z rukou a zároveň je hygieničtější, když se například máte dotýkat nářadí po někom, komu se silně potily dlaně. V neposlední řadě budete ve fitku potřebovat pro cvičení na strojích ručník. I ten se v dnešní době vyrábí speciálně do posiloven, kdy je doplněn o úchytky. Z výčtu oblečení do fitka je ručník poslední tečkou. Pokud tedy chcete, aby vaše cvičení bylo efektivní, kvalitní a naprosto ničím nerušené, zainvestujte do kvalitního oblečení, které vám také dlouho vydrží.