Kde a kdy koupit výhodně zimní trekové boty?

2Patříte mezi milovníky trekkingu a pěších túr? Ovšem letní sezóna dala vaší trekové obuvi řádně zabrat? Pak s největší pravděpodobností zvažujete, kde koupit nové zimní trekové boty, které v letošním roce ještě stoprocentně najdou nemalé uplatnění. Na následujících řádcích se dozvíte, kdy je nejvhodnější doba pro nákup zimní trekové obuvi a kde můžete kvalitní boty zakoupit.

Kdy je ideální doba pro výhodný nákup zimní trekové obuvi?

Chcete si pořídit vysněné zimní trekové boty, které by však s největší pravděpodobností zruinovaly váš měsíční rozpočet? Nebuďte ve svém jednání zbytečně ukvapení a raději vyčkejte na nějaké ty povánoční slevy a výprodeje. Ty začínají hned první dny po vánočních svátcích. Některé sport-shopy otevírají už na druhý svátek vánoční. Pokud vám tedy ježíšek „naježil“ nějakou tu finanční injekci, můžete si své vysněné trekové boty na zimu koupit s výraznou slevou, která mnohdy dosahuje i 70%.

Nakupujte boty ještě před samotnou sezónou a ušetříte

S výhodnou slevou můžete zakoupit zimní boty na trek také těsně před začátkem zimního období. Prodávající totiž potřebují vyprázdnit sklady a zbavují se tak všeho ze starších kolekcí, aby mohli jednotlivé poličky, vitrínky a regály naplnit zbožím z nové kolekce. Pokud se vám tedy již delší dobu líbí nějaký ten obuvnický kousek, počkejte si na předvánoční výprodeje nebo zkuste vzít obchody útokem během léta. Vaše šance na nákup trekových bot za zajímavou cenu tímto jednáním rázem stoupnou.

Kam pro zimní trekovou obuv?

Možností máte opravdu mnoho. Zamířit můžete do specializovaných obchodů se sportovní obuví, kde vám rádi poradí jak se samotným výběrem, tak s vhodnou péčí o nové boty. Zde si můžete k novým botám dokoupit také nezbytné impregnační spreje nebo vosky (vosky se hodí spíše pro koženou obuv, spreje na obuv látkovou). Během zimy se vám určitě budou hodit také speciální termo-izolační vložky do bot nebo návleky, které uchrání vnitřek boty před drobnými kamínky nebo napadaným sněhem. Pořídit si zde můžete také nesmeky, díky kterým vaši rovnováhu nerozhodí ani zledovatělý sníh, led, ani kamení nebo kluzká tráva.

Nákup zimních trekových bot přes internet

Nákup v e-shopech s sebou nese celou škálu výhod. Nejen, že zde natrefíte na zajímavé ceny a výrazné slevy, také nejste nijak limitováni otevírací dobou. E-shopy mají totiž pochopitelně otevřeno 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Největším úskalím při nákupu v autorizovaných a značkových e-shopech je skutečnost, že si danou botu nemůžete pořádně „osahat“ a vyzkoušet. Stát se tak může to, že po rozbalení zásilky na vás vykouknou boty, které na obrázku vypadaly úplně jinak. E-shopy již naštěstí umožňují zaslání zboží během určité lhůty s možností výměny nebo vrácení peněz.

Nakupování zimních bot v online aukcích

Oblíbili jste si nákup zboží v online aukcích? Berete takový nákup jako určitý druh sportu a zábavy? Pak jste se již zajisté někdy setkali s podvodníky, kteří z vás vylákali peníze a zboží neodeslali. Kromě tohoto rizika podstupuje nákupem v aukcích také riziko nepravosti. Ne každá značka je totiž ve skutečnosti značkou, jakou se na první pohled tváří. Ačkoli by to měli mít provozovatelé aukčních portálů ošetřeno, v množství vystavených aukcí je kontrola padělků značně ztížená a téměř nemožná. Často se také může stát, že vám zboží dojde v poškozeném nebo zcela zničeném stavu. Proto byste měli každou zásilku kontrolovat při samotném převzetí nebo přímo na poště. Jedině tak totiž můžete zpětně uplatnit reklamaci.

Pár slov závěrem

Nezapomeňte, že vaše nová obuv potřebuje dostatečnou péči pro to, aby vám mohla sloužit po mnoho dlouhých let. Správná impregnace a pravidelné čištění je základ. Jedině tak můžete prodloužit životnost svých bot na několik dlouhých let.