Zkušenosti se stany značky Husky

3Společnost Husky byla založena v roce 1997 a primárně se specializovala na výrobu a prodej campingového vybavení pro volný čas. Produkci společnosti je možno nově rozdělit do čtyř kategorií: stany, spací pytle, batohy a outdoorové oblečení. Pod hlavičkou značky Husky si můžete koupit klasické rodinné stany pro příznivce sezónního kempování, batohy a oblečení pro rybáře, ale i speciální druhy zboží, které využijete za extrémních podmínek (např. stany do -30 stupňů Celsia). Společnost se zaměřuje také na výrobu speciálních batohů, do kterých lze uložit například brusle, či notebooky. My se v tomto článku zaměříme především na stany Husky a seznámíme vás se zkušenostmi těch, kteří stan této značky vlastní a na svou kůži jej pravidelně testují.

Jaké stany společnost Husky nabízí?

Pokud zamíříte do značkové prodejny Husky nebo zabrouzdáte na internetu, narazíte na několik speciálních kategorií, které usnadňují výběr nejvhodnějšího stanu splňujícího vaše požadavky. Stany Husky je možno rozdělit na klasické outdoorové, rodinné, cyklistické, rybářské nebo stany s extrémní zátěží. Další kategorií jsou stany pro 2 osoby, 3 osoby nebo více osob. Největší stany značky Husky mají dvě ložnice a menší předsíňku. Dostatek místa je tedy v těchto stanech samozřejmostí. Stany lze vybírat také dle hmotnosti. Setkat se můžete u této značky se stanem vážícím 2 kila i takovým, který váží celých 15 kilo.

Stan Husky Baul 4

Tento stan vyniká svou prostorností a vyšším komfortem. Hlavním prvkem je prostorná předsíň, která může sloužit jako menší kuchyňka, jídelna nebo místo pro posezení s rodinou, či přáteli v případě nepříznivého počasí. Další výhodou, kterou si jednotliví turisté a cestovatelé pochvalují, je skutečnost, že konstrukce stanu vyniká svou jednoduchostí. Pokud nepatříte mezi zručnější jedince, kteří jsou častěji na cestách, než doma, nemusíte se bát, že byste měli se stavbou stanu sebemenší problém. Stan zvládne postavit téměř každý. Při koupi stanu si můžete vybrat ze dvou modelů – s durawrapovou konstrukcí nebo s konstrukcí duralovou, která se vyznačuje nižší hmotností. Rozměry stanu jsou 270 x 430 x 190 cm a jeho maximální váha 8,5 kg. Zakoupit tento stan můžete v cenovém rozmezí kolem 5 tisíc korun.

Stan Husky Baul 5

Tento stan je jakýmsi „upgradem“ výše jmenovaného Baulu 4. Jedná se o ještě prostornější a komfortnější stan, který se může pochlubit rozměry 330 x 440 x 200 cm a váhou necelých 8 kilo. Jedná se o stan s velkou předsíní a jednou prostornou ložnicí, ve které se pohodlně vyspí až 4 osoby. Také tento stan je velmi lehké rozložit a složit. Pokud je pro potřeby vaší rodiny nebo party přátel vhodnější tato varianta stanu Husky, i zde máte na výběr dva modely s duralovou nebo durawrapovou nosnou konstrukcí. Rozměry sbaleného stanu jsou pouze 65 x 26 centimetrů. Cena stanu se pohybuje kolem 6 000 Kč.

Stan Husky Boston pro 8 osob

Tento gigant mezi stany Husky vás doslova nadchne svou prostorností. Husky Boston je takovou malou stanovou haciendou, ve které si nalezne své místo pro odpočinek opravdu každý. Stan se může pochlubit 4 vchody i praktickým okýnky a vnitřními předěly. Husky Boston se vyznačuje tunelovou dvouplášťovou konstrukcí, snadnou skladností a poměrně nízkou hmotností, která dosahuje maximálně 12,5 kilogramů. Zkušenosti majitelů tohoto stanu jsou vesměs velmi kladné a pozitivní. Spousta z nich si pochvaluje poměr cena vs. kvalita a nezanedbatelnou prostornost stanu. Dalším pozitivem, na které turisté poukazovali, je odolnost vůči dešti a poryvům větru. Stan Husky Boston pro 8 osob můžete zakoupit v rozmezí od 6 do 8 tisíc korun.