Velká recenze trekových holí: pomůžeme vám vybrat ty nejlepší

Velká recenze trekových holí: pomůžeme vám vybrat ty nejlepšíTrekové hole jsou v poslední době nezbytným doplňkem začínajících i zkušených turistů. Nesejde na tom, zda s trekingem či nordic walkingem teprve začínáte, nebo v tomto oboru patříte k absolutním jedničkám. Vaše snažení může tak či onak skončit neúspěchem, nevybavíte-li se na svou túru spolehlivým pomocníkem. Při výběru holí je nutno zohlednit nejen terén, kterým půjdete, ale též vaše nadšení s jakým se budete této – mnohdy i adrenalinové disciplíně věnovat. O tom, jak trekové hole vybírat, jsme však již pojednávali v jednom z předchozích článků, dnes si vezmeme na „paškál“ několik oblíbenců, na nichž nenecháme nit suchou!

Trekové hole WORKER Treking

Tento typ trekových holí je v našich končinách absolutní jedničkou. Směle můžeme tvrdit, že se jedná o favorita zejména zkušenějších milovníků outdoorové zábavy. Zaslouží si ovšem Worker Treking tak vysoké hodnocení? Pojďme se jim podívat na „zoubek“! Tyto hole jsou vyrobeny z velmi lehkého hliníkového profilu ALU 6061, jehož průměr činí 18 milimetrů.

 

Designovou dokonalost u tohoto modelu zajišťuje dvouvrstvé lesklé lakování. Pro pohodlnější chůzi a zdolávání překážek jsou hole vybaveny futuristickým systémem odpružení Antishock Systém, který je ovšem možno v případě potřeby jednoduše vypnout. Naši pozornost si zaslouží také rukojeti těchto holí, které jsou vyrobeny z neklouzavého gumového gripu s drážkami pro odvod potu.

 

Abyste hole po cestě neztratili a mohli se o ně bezpečně opřít, využijte nastavitelných poutek. Hole WORKER Treking jsou navíc také opatřeny náhradními patkami i kloboučky pro chůzi ve sněhu. Jejich cena začíná na příjemných 390 Kč a od nás si za tohle všechno skutečně zasluhují jedničku.

Trekové hole Acra 05-LTH130

Do našeho hledáčku se dostaly také trekingové hole tvořené významným podílem lehkého aluminia a 40 % tvrzeného grafitu. Hole vynikají svou perfektní skladností a jedinečným odlehčením (pouhých 295 gramů). Mezi jejich přednosti a specifika patří nepochybně také praktický krokoměr s množstvím rozličných funkcí, stejně jako perfektní systém odpružení. Tento krokoměr ovšem nemůžeme nechat jen tak bez povšimnutí.

 

Kromě standardní funkce, po které tato praktická vychytávka získala své pojmenování, se může pochlubit též možností měřit vzdálenost nebo spálené kalorie. Hole jsou dodávány s příslušenstvím, které zahrnuje vyměnitelné kroužky a gumové koncovky a jejich cena začíná na 296 korunách. Za unikátní lehkost a nízkou cenu tedy nemůžeme hodnotit jinak, než opětovně známkou nejvyšší.

Trekové hole Leki Spin

Tyto dvoudílné turistické hole s teleskopickým vyklápěním jsou určené zejména pro milovníky klasického nordic walkingu. Jejich cena tomu pochopitelně odpovídá. Hole jsou vybaveny jak pro letní, tak pro zimní sezónu, proto k nim není potřeba dokupovat další příslušenství, jež by vás opět vyšlo na nemalé částky.

 

Specifikem těchto holí je zejména unikátní systém uchycení poutka Trigger 1, díky němuž poutka jednoduše zacvaknete bez nutnosti jejich opětovného sundávání. I tyto hole jsou vyrobeny z velmi lehkého a odolného materiálu, proto se mohou pochlubit tvrdostí HTS 5.5. Designovou dokonalost holí má na starosti ochranný lak s vysokým leskem, známý též pod označením Ultra Sonic Finish.

 

Velkou předností těchto holí je též jejich karbidový hrot vynikající perfektní tvrdostí, dlouhou životností a flexibilitou. Hrot totiž zvládne i 30°ohyb! Nosnost holí činí neuvěřitelných 140 kg a jejich cena pak začíná na 1 431 korunách. Zde udělíme opět jedničku – tentokrát však s jednou hvězdičkou a dvojitým podtržením!