Proč koupit trekové hole Fizan?

1Trekking je oblíbenou zábavou všech věkových kategorií. Pokud jste i vy propadli této sportovní aktivitě, jistě vás bude zajímat, jaké trekové hole české trhy nabízejí. V tomto článku se zaměříme na trekové hole Fizan, které patří k těm nejlehčím a zároveň nejoblíbenějším na celém světě. Kde a kdy se značka Fizan prvně objevila? Co všechno zahrnuje její sortiment? A proč byste si měli do své outdoorové výbavy pořídit právě trekové hole Fizan? Na tyto a spoustu dalších otázek vám dají odpověď následující řádky.

Něco málo z historie značky Fizan

Fizan je italský výrobce zaměřující se na výrobu, distribuci a prodej trekových holí, holí pro nordic walking a lyžařských hůlek. Historie společnosti sahá již do roku 1947, kdy spatřilo světlo světa 6 speciálních párů lyžařských holí, které měly ve svých útrobách doposud pro sportovní účely nepříliš používaný hliník. Kromě holí však v sortimentu značky Fizan naleznete také speciální ergonomicky tvarované batohy zajišťující maximální komfort a pohodlí i při sebedelší túře. Jak již bylo výše zmíněno, základní surovinou pro výrobu holí značky Fizan je tvrzený hliník, který holím propůjčuje jejich jedinečnou lehkost a tvarovou stálost. Právem jsou tyto hole považovány za ty nejlehčí na celém světě. Trekové hole, hůlky pro lyžování i hole pro nordic walking se mohou pochlubit jedinečným italským designem, který nemá v českých končinách konkurenci. Hole této značky jsou navíc prodávány v několika cenových kategoriích. S jejich výběrem proto nebude mít problém začátečník ani zkušený sportovec.

Co si na trekkingových holích Fizan chválí jejich majitelé?

Mezi největší klady, které u těchto holí jejich majitelé spatřují, je bezesporu velmi příznivá cena. Většinu modelů totiž koupíte doslova „za hubičku“. Jejich cenové rozpětí se pohybuje v rámci několika mála stovek. Další pozitivum majitelé holí Fizan spatřují v jejich jedinečné lehkosti a zajímavém designu. Většina modelů je teleskopických, lze je tedy snadno složit, rozložit a vzít tak téměř kamkoli. I přes svou lehkost si jejich majitelé pochvalují také jejich robustnost a dlouhou životnost. Fizan je zkrátka zárukou tradice a kvality.

Jaké trekové hole značky Fizan patří k těm nejoblíbenějším?

Prohlédli jsme si sortiment značky Fizan a vybrali pro vás několik trekových holí, které patří k absolutní špičce a právem se řadí k těm nejoblíbenějším produktům tohoto italského výrobce.

Fizan Trek

Klasika má název Fizan Trek! I tak lze charakterizovat tyto trekkingové hole, které se umístily na pomyslné první příčce z hlediska oblíbenosti. Tyto teleskopické hole s odpružením jsou vyrobeny z hliníku typu AL 6013 a váží pouhých 230 gramů. Jejich maximální délka činí 140 centimetrů. Na rukojeti naleznete pro lepší uchycení pryž. Cenově hole vycházejí na 600, max. 900 Kč.

Fizan Prestige

Dalším oblíbencem jsou hole Fizan Prestige, které váží pouhých 215 gramů. Hole se skládají ze tří dílů, které jsou vyměnitelné. Materiál, ze kterého jsou tyto hole vyrobeny, označujeme jako hliník AL 7075. Maximální délka holí činí 140 centimetrů a koupit je můžete již od 900 Kč.

Fizan Explorer

Tyto trojdílné teleskopické hole pocházejí z letní kolekce roku 2013. Jejich váha činí 230 gramů a maximální délka je 140 centimetrů. Materiál, ze kterého jsou hole vyrobeny, označujeme jako AL 6013. Na rukojeti holí se nachází plast pro jejich lepší uchycení. Hole Fizan Explorer jsou dále vybaveny speciálním Flexi locking systémem. Koupit je můžete za necelých 650 korun. Hole jsou k dostání v několika barevných variacích – černo-stříbrná, zelenkavá, černo-oranžová, žluto-černá a čistě černá.