Existují trekové hole pro děti?

10Tak, jako chodí dospělí do hor a do terénu, vyráží stejně i děti. Proto ani výrobci trekových holí na ně nezapomínají. Trekové hole pro děti jsou specifické tím, že jsou lehčí a kratší. Jejich využití může být na různých táborech, turistických výpravách, dětských ozdravných pobytech, výletech a podobně. Na druhou stranu všichni víme, že děti rostou jako z vody. Pokud tedy nechcete investovat velké částky do něčeho, co stejně za chvíli nebudou vaše ratolesti moct využívat, měli byste promyslet, zda raději místo dětských trekových holí nepořídíte teleskopicky nastavitelné hole pro dospělé. Je-li pro vás tato varianta nepřípustná, potom sáhněte po některých z dětských trekových holí. Dětské trekové hole vyrábí hned několik výrobců.

Komperdell Peak Hunter

Jedním z těchto výrobců je značka Komperdell. Ta pro turistickou omladinu vyrábí trekové hole Komperdell Peak Hunter. Tyto hole svými vlastnostmi vychází z modelů pro dospělé. Hole jsou dlouhé 72 až 120 cm, váží 200 g a jsou vyrobené z nejpevnější hliníkové slitiny. Trekové hole Komperdell Peak Hunter jsou doplněny plastovou rukojetí, poutkem, tvrdou ocelovou špičkou a malým výměnným talířkem vario mini basket. Tyto hole stojí okolo 790 Kč.

Dětské trekové hole Haven Junior

Dalšími dětskými trekovými holemi jsou Haven Junior. Tyto trekové hole jsou určeny pro ty nejmenší turisty. Maximálně hole dosahují délky 90 cm. Hole Haven Junior jsou trojdílné a neodpružené. Tento výrobek se prodává ve třech variantách dětského designu již od 399 Kč.

Trekové hole Sulov Hood

Na dětské turisty myslí také značka Sulov. Ta pro nejmenší výletníky vyrábí trekové hole Sulov Hood. Tyto trekové troj-sekční aluminiové dětské hole jsou dlouhé 48 až 90 cm, jejich hmotnost je 160 g a jsou vyrobené z hliníku. Hole Sulov Hood jsou doplněné o anatomicky tvarované rukojeti a neoprenová poutka. Cena těchto holí se pohybuje již od 359 Kč.

Leki Vario XS

Dalším kvalitním výrobcem trekových holí je značka Leki. Ta vyrábí jak kvalitní trekové hole pro dospělé, tak i pro děti. Speciálně uzpůsobenými trekovými holemi pro děti jsou Leki Vario XS. Tyto hole jsou dvoudílné s kratší a tenčí rukojetí. Tyto hole se vyznačují vysokou pevností, a proto se mohou rovnat i modelům pro dospělé. Trekové hole Leki Vario XS jsou nastavitelné na délku 67 až 110 cm. Jedinou nevýhodou je, že nemají zabudovaný antishock systém. Cena těchto holí se pohybuje okolo 1 000 Kč.

Leki Walker XS

Značka Leki vyrábí ještě jeden typ trekových holí pro děti, a to Nordic Walkingové hole Leki Walker XS. Tyto dvoudílné hliníkové trekové hole jsou o trochu dražší než předchozí výrobek této značky. Dětské trekové hole Leki Walker XS jsou konstrukčně velice stabilní, aniž by se opomnělo na jejich nízkou hmotnost. Díky velkému rozpětí nastavení délky těchto holí, budou vaši potomci využívat Leki Walker XS dlouhá léta. Hole totiž můžete nastavit na délku od 80 do 110 cm. Jejich hmotnost je 197 g, a tak nebudou pro děti přílišnou přítěží. Trekové hole Leki Walker XS jsou vytvořené z velmi tuhého, tvrzeného hliníku. Dalšími vychytávkami, kterými jsou obdařené, jsou jedinečný Speed Lock vnější aretační systém pro rychlé a bezpečné nastavení potřebné délky, nastavitelná poutka velikosti S, M a L, hroty za slinutého karbidu, Nordic Walking talířky a Power Grip vulkanizované koncovky.

Fizan Trek junior

Dalším výrobkem v oblasti trekových holí pro děti na našem trhu jsou hole Fizan Trek junior. Tyto hole jsou opět nastavitelné na délku od 65 do 100 cm. Jejich hmotnost je 175 g, a díky té se řadí mezi jedny z nejlehčích trekových holí pro děti. U trekových holí Fizan Trek junior dále najdete pryžovou rukojeť, nastavitelné poutko, ocelový hrot, padesáti milimetrový talířek, ochranný gumový kryt hrotu špice a Flexy Locking systém. Trekové hole Fizan Trek junior jsou k dostání již od 500 Kč.