4 tipy na nepromokavý spacák do deště

To nejhorší, co nás při pobytu v přírodě může potkat, je promáchaný spacák. A je jedno, jestli pršelo přes den nebo prší večer a v noci a my nemáme ani stan ani plachtu, která by nás před deštěm ochránila. Proto vám přinášíme několik tipů na nepromokavé spacáky do deště a věříme, že si vyberete pro sebdeste ten pravý.

Začít bychom měli tím, že si jasně stanovíme, jestli chceme opravdu nepromokavý spacák nebo nepromokavý vak na něj. To druhé se totiž shání podstatně lépe, a to v každém kamenném army shopu, sportovním obchodě nebo v jejich online verzi. Na internetu je najdeme třeba pod heslem „žďáráky“.

Neméně důležitá je volba materiálu spacáku, protože takový péřový spacák může být sice v noci fajn, ale peří snáz vlhne, a pokud si spacák dostatečně nezajistíte, ihned poznáte, jak špatně navlhlé peří izoluje. Bohužel postupem času navlhne i syntetika, ne však tak brzy jako peří. Velmi nepříjemá záležitost. Peří vyhovuje náročným podmínkám, jen pokud je chráněno nepropro membránou nebo je proloženo vrstvou syntetické izolace.

Cspacak 1umulus / CRITERION Ultralight 350

Testování ukázalo, že tento spacák značky Cumulus (která přechází pod značku Criterion) je vhodný i do vlhka. Noc strávená pod širým nebem nebo pod plachtou mu nevadí, ani když je silná rosa nebo drobně mrholí. Navíc je plněn kvalitním husím peřím, takže ani skoro ani nepoznáte, že nespíte doma pod peřinou. Tento spacák není sice naprosto nepromokavý, ale je silně vodoodpudivý. Pokud se nechystáte spát pod vodopádem, doporučujeme tento kus.

Cena: 4980 Kč

Neprospacak2mokavý obal Quechua

Mnohem snáz se vám bude shánět nepromokavý vak na spacák. Při bivakování mimo stan a jiná krytá místa poslouží jako pláštěnka, kterou jednoduše natáhnete přes spacák a nemusíte mít strach,
že ho budete po chvíli ždímat. Vak se dá navléct na každý spacák, jde jen o to, vybrat si
správnou velikost. Tento vak je k dostání za 749 Kč.

High Point Dry Cover

Khaki barva, abyste splynuli s přírodou, se dá vyměnit i za černou, modrou nebo červenou, aby o vás při vašem bivakování nezakopla noční tmou plížící se zvěř nebo ranní ptáče, které se uprostřed divočiny probudilo vedle vás. Vaku nedělá probléspacak3m chránit vás před sněhem. Samozřejmostí je u vaku jeho anatomická konstrukce, která se přizpůsobí každé vaší končetině, zip krytý légou nebo vodotěsně zatavené švy. Do tohoto vaku si můžet
e vzít spacák dle libosti, nepromokne žádný. Pokud zvolíte správné rozměry. Pořídit ho můžete od 2550 Kč.

Miltec Woodland – pro milovníky army

Ano, pro ještě větší milovníky army produktů a pro ty, kteří se snaží nebýt nápadnými, je tu Miltec Woodland v maskáčovém provedení. Nepromokne, je prodyšný a je dostatečně velký pro většinu spacích pytlů. Třívrstvý vak vám zajistí usnutí v suchu a také suché probuzení spacak4za jakéhokoli počasí. Nevěříte? Věřte.

Cena: 2290 Kč

Ať už si vyberete nepromokavý spacák nebo vak na něj, doufáme, že se i v nepříznivém poča
sí v suchu vyspíte.