Outdoorové vyžití najdete i ve městě. Máme pro vás 5 skvělých tipů

Zdá se vám, že město a outdoor nejdou dohromady? Budete se divit, ale i ve městech, a dokonce i v těch velkých, se najde skvělé vyžití pro outdoorové nadšence. Prozradíme vám, o jaké aktivity jde.
 


 

Bruslení

 

Ať už v létě nebo v zimě, bruslit se dá ve městech téměř vždy. V zimním období mají zejména větší města připravena kluziště, kde vám za malý poplatek půjčí i brusle. Kroužit můžete většinou na významných náměstích, ale i v okolí obchodních center. A co v létě? Obujte kolečkové brusle a vyrazte prozkoumat okolí. Vsadíme se, že najdete cyklostezku nebo přímo speciální okruh pro bruslení.
 

Pétanque

 
V parcích a na veřejných prostranstvích bývají hřiště pro oblíbenou týmovou hru pétanque. A pokud se ve vašem okolí žádné speciální hřiště nevyskytuje, najděte si sympatický plácek a začněte s koulemi házet na něm. Stačí, aby byl rovný a nebyly na něm překážky.
 

Bobová dráha

 
Za bobovou dráhou nemusíte do hor a lyžařských středisek. Jedna taková vás čeká přímo v Praze! Najdete ji na Proseku a zabaví nejen vaše děti, ale zaručeně i vás. Má délku 1 kilometr a jsou na ní nejrůznější skoky, osmičky a podobné zajímavosti. Díky speciálnímu osvětlení na ni můžete vyrazit i v noci a užít si opravdu dobrodružnou jízdu.
 

FreeStyle Park

 
V Praze můžete navštívit i další atrakci. Zábavný a sportovní areál FreeStyle Park najdete v Modřanech v Praze 4 a můžete si tady zahrát plážový volejbal, pétanque nebo si užít BMX park.
 

Jízda na koni

 
Nejen v Praze, ale i v dalších městech najdete jezdecké školy, kde si vyzkoušíte jízdu na koni. Většinou organizují skupinové lekce nebo jízdy v několika termínech. Vyberte si ten svůj a vezměte děti nebo partnera na projížďku.
 
Do přírody to máte daleko a bojíte se, že se ve městě ukoušete nudou? Pokud vás to za kulturou netáhne, zabavíte se sportovními aktivitami hravě i ve velkoměstech. Stačí vědět, kam vyrazit a užít si aktivní odpoledne nebo třeba celý víkend.