Stan Hannah a jeho nej(lepší) vlastnosti

HANNAH Někdy se říká, že na značce vůbec nezáleží. Někdy to dokonce může být pravda. Někdy ale ne a my můžeme mít svou oblíbenou značku. Někdo nedá dopustit na jednu, někdo zase na jinou. A pokud jste dočista propadli vášni ke značce Hannah, proč byste od ní nemohli mít i stan?

Pár slov o značce

Značka Hannah, ač tak nevypadá, je česká. Vznikla už v roce 1991, kdy parta outdoorových nadšenců nepřenesla přes srdce bídný stav outdoorového vybavení na pultech a v regálech obchodů.
Proto její členové začali vymýšlet a vylepšovat a nakonec i prodávat. Ze začátku šlo o maloobchodní prodej, dnes se značka vyváží za hranice naší země. A mezi produkty, které Hannah nabízí, patří i stany. A jsme u toho.

Jaké stany Hannah nabízí

Hannah produkuje stany pro různé kategorie milovníků outdooru. Jednoduchý levnější stan na občasné přespání i extrémně odolný expediční stan, na který se můžete vždy spolehnout. Sehnat lze stan pro 1-2 osoby, který díky nízké váze o
cení zejména pěší a cykloturisti, střední stany pro 3-4 osoby pro malé rodiny nebo několik přátel, ale i rodinné stany pro 6 a více osob.

Malá ochutnávka z různých kategorií stanů Hannah

Jedním pólem malých a lehkých stanů pro 2 osoby může být model Hannah Serak S AL. Stan je lehký – váží jen 2,8 kg, je vyroben z odolného materiálu a má duralové tyče. Vodní sloupec podlážky je 10 000 g/m2/24 hodin, vodní sloupec vnějšího stanu 4 000 g/m2/24 hodin. Tento kupolovitý stan
nabízí jeden vchod, víc jich není třeba.

Na druhém pólu stojí stoprocentně onen zmíněný extra odolný expediční stan – Hannah Exped. Uspějete s ním v náročných podmínkách a můžete v něm spát i v zimě ve vysokých horách. Stan váží 5,3 kg, má lehké duralové tyče a pojme 2-3 osoby. Vodní sloupec podlážky je 10 000 g/m2/24 hodin, vodní sloupec vnějšího stanu 5 000 g/m2/24 hodin. Stan má dva vchody opatřené kryty proti zatékání vody nebo zafoukání sněhu.

Z klasických stanů Hannah pro 3-4 osoby, které jsou vhodné zejména pro poklidné kempování nebo turistiku, ale zvládnete s nimi i daleké cestování a vodní sporty, zmiňme model Hannah North. Jde o spolehlivý stan, s nímž přečkáte i dlouhý déšť. Kromě ložnice má i krytou předsíňku. Váží 3,6 kg, má dva vchody a je určen pro tři osoby. Vodní sloupec podlážky je 10 000 g/m2/24 hodin, vodní sloupec vnější stanu je 4 000 g/m2/24 hodin. Samozřejmostí jsou lehké duralové tyče.

Z rodinných stanů se podívejme na model Hannah Spirit. Jde o stan pro 4-5 lidí, kromě dvou ložnic má i krytou předsíňku. Je fantasticky prostorný, zato se hodí jenstan pro cestování autem, protože váží 12,1 kg. K dispozici jsou dva vchody, k postavení jsou přiloženy sklolaminátové tyče. Vodní sloupec vnějšího stanu je 3 000 g/m2/24 hodin.

Sečteno a podtrženo

Stan Hannah seženeme vždy, ať už potřebujeme obyčejný a malý sami pro sebe a na své občasné přespání venku, pevný expediční, nebo rodinný prostorný s dostatečným místem pro celou rodinu.

Další výhodou stanů Hannah je kvalita užívaných materiálů a dostatečně vysoké vodní sloupce podlážek i vnějších stanů.

Hannah nabízí více druhů stanů, z nichž si může vybrat každý. A co vy, máte už vybráno?