Má smysl kupovat trekové hole Leki?

trekkingPokud si pořídíte kvalitní trekové hole, vydrží vám déle, budou z lepšího materiálu, mohou být i lehčí než jejich levnější varianta a budou mít spoustu dalších výhod. Trekové hole značky Leki koupíte již od 1 000 Kč až do několika tisíc korun. Značka Leki se snaží svým zákazníkům poskytnout kvalitní hole a výborný servis. Někteří uživatelé trekových holí Leki jsou s nimi nadmíru spokojeni a již vlastní několikerý pár této značky, jiní by si zase tuto značku nikdy nekoupili. Kdo z nich má pravdu? Má tedy smysl kupovat trekové hole značky Leki?

O značce Leki

Značka Leki, původem z Německa, se specializuje zejména na výrobu oblasti sjezdových, běžeckých a trekových holí, holí pro nordic walking a sportovních rukavic. V šedesátých letech minulého století přišla na trh s novými madly a talířky, které byly průkopníky nového montážního systému „Lekifix“. O deset let později byly vyrobeny první lyžařské hole „Leki“. A na počátku sedmdesátých let společnost Leki vytvořila první teleskopické hole. Ve světě tento vynález vyvolal veliký zájem a tento druh trekových holí se začal rozšiřovat do dalších zemí. V tom samém roce také nastalo revoluční vytváření funkčního délkově nastavitelného systému, které vedlo k výrobě prvních nastavitelných lyžařských a trekingových holí.

Jelikož si značku Leki oblíbili i vrcholoví sportovci a významné osobnosti, její výroba se začala rychle rozšiřovat a dnes jsou trekové hole Leki standardním vybavením většiny turistů. Další inovací, se kterou přišla značka Leki, je speciální pěnící systém. Díky tomuto systému jsou trekové nebo lyžařské hole dostatečně pevné a tvrdé. Dále značka Leki přispěla vynálezem pozitivního úhlu, Trigger-Systému, Ergosoft grip, Super Lock Systém a Soft Antishock. Značka Leki ovšem nikdy neustává a stále investuje do vývoje.

Značka Leki nabízí svým zákazníkům jedny z nejlepších aretačních nastavitelných systémů, revoluční madla, výborné technické vybavení a nové technologie pro výrobu trekových a jiných holí. Značka Leki se rychle stala světovou špičkou a její produkty se od začátku vyznačují vysokou funkčností, kvalitou a bezpečností. Trekkingové hole používají například členové Horské služby, v současné době jeden z nejlepších horolezců Ueli Steck a horolezecká legenda Reinhold Messner.

Trekové hole značky Leki

Pokud se rozhodujete o koupi trekových holí od značky Leki, vězte, že se jedná o hole vysoké kvality a tomu odpovídá i velikost ceny. Značka Leki se snaží pro své zákazníky nabídnout to nejlepší jak z kvality samotného produktu, tak i servisu. Jestliže si tedy trekové hole značky Leki nakonec pořídíte, rozhodně neprohloupíte. Samozřejmě však existují nespokojení zákazníci, kteří vás od koupě trekových holí této značky budou odrazovat. To už však záleží na osobní zkušenosti, výběru materiálu trekových holí a dalších doplňků.

Nejdiskutovanější funkcí trekových holí je teleskopicky výsuvný systém. S tím jsou spojovány četné nepříjemné historky. Jak ale u těch nejkvalitnějších holí, tak i u těch naprosto obyčejných, se může stát, že výsuvný systém přestane pracovat, začne se zadrhávat, přestane držet a podobně. Proto pokud si vybíráte trekové hole s výsuvným systémem, mějte na paměti, že některý s těchto nedostatků mohou po čase vykazovat i vaše trekové hole. Značka Leki se však snaží, aby tento systém teleskopického nastavování byl naprosto spolehlivý a bezproblémový.

Má cenu kupovat trekové hole značky Leki?

Odpověď je určitě Ano. Trekové hole značky Leki jsou vyrobeny z těch nejlepších materiálů, tou nejlepší technologií a s nejvíce inovacemi. Můžete se spolehnout, že vám tyto trekové hole nějakou dobu vydrží a poslouží. Trekové hole značky Leki už používá spousta spokojených zákazníků a mezi nimi můžete najít i významné osobnosti, jakými jsou freeridová jednička Robin Kaleta, bývalý prezident Václav Klaus, Didier Cuche, Ivica Kostelic, Lindsey Vonn Marlis Schield a Benedikt XVI.