Kdy a kde jsou nejlepší akce na trekové hole?

trekove holeJestliže plánujete koupi prvních trekových holí, nebo za ně zkrátka nechcete dávat velké částky, rozhodně byste měli vědět, kde najdete ty nejlepší akce na trekové hole. Samozřejmě největším trhem s trekovými holemi je internet. Na internetu najdete velké množství obchodů, které nabízí spoustu různých značek trekových holí a zároveň nepřeberné množství slev a akčních cen. Další možností je klasický kamenný obchod se sportovními potřebami. Kde ovšem najdete ty nejlepší akce? A v jakém období se koupě trekových holí nejvíce vyplatí?

Internetové obchody

Na internetu najdete opravdu asi největší výběr trekových holí. Nejlevnější ceny trekových holí se samozřejmě nachází v internetových e-shopech, které nabízejí trekové hole z druhé ruky, jako je aukro.cz nebo ebay.com. Cena takových trekových holí je většinou po celý rok stejná, případně se mění jen minimálně. Cenu ovšem můžete do velké míry sami ovlivnit, protože na některých portálech je možnost aukce. Vydražíte-li si některé trekové hole, zaplatíte nakonec mnohdy mnohonásobně méně, než kdybyste si je kupovali v obyčejném obchodě. Pokud chcete nové, nikým nepoužívané trekové hole, naleznete na internetu spoustu obchodů, které nabízí zbrusu nové zboží.

Cena trekových holí se zde pak mění podle sezóny. V létě ceny trekových holí bývají nejvyšší. Okolo Vánoc pak můžete narazit na spoustu slev a akcí, které mohou trekové hole ještě více zlevnit. Ovšem dejte si zde pozor, abyste se nenechali ukecat na pseudo-slevu, i když se o žádnou slevu ve skutečnosti nebude jednat. A pak také u nákupu přes internet pamatujte na poštovné a balné, které může výrazně změnit cenu holí.

Internet skýtá opravdu nepřeberné možnosti. Další možností nákupu trekových holí může být originální e-shop zahraničního výrobce trekových holí. Nákup holí na zahraničním internetovém obchodě může vyjít ještě levnější, než na českém portálu. Ovšem levnější cenu holí může doplnit tučné poštovné a balné. Takže zde platí stejná opatření. Nejdříve si tedy pečlivě projděte všechny dostupné nabídky trekových holí a až pak vybírejte ty nejlevnější.

Kamenné obchody

Kamenné obchody se sportovním zbožím opět nabízí velké množství různých trekových holí. Jejich nabídka sice není tak široká jako na internetu, ale zase si je v obchodě můžete osobně vyzkoušet, což je největší výhoda kamenných obchodů. Nejlepší ceny trekových holí v kamenných obchodech bývají po hlavní letní sezóně, v období okolo Vánoc a na konci roku, kdy se prodejci snaží vyklidit sklady. Kromě toho, že si hole osobně vyzkoušíte, také zjistíte jejich funkčnost, materiál, hmotnost a další vlastnosti. Tyto faktory jsou velice důležité pro koupi nejlepších trekových holí. Proto pokud si trekové hole kupujete poprvé, rozhodně využijte kamenných obchodů, kde vám také se správným výběrem pomůžou a poradí.

Kde najdete ty nejlepší akce?

Nejlepší cenové akce trekových holí jsou jednoznačně na internetu. Zde si jednoduše porovnáte všechny cenové akce, najdete recenze na většinu výrobků a objednání zařídíte pohodlně z domu. Jedinou nevýhodou internetu je to, že si hole osobně nevyzkoušíte. Tuto nevýhodu ovšem vyvažují ostatní jeho klady. Po hlavní letní sezónně pozorujte vývoj cen i v kamenných obchodech, kde můžete narazit i na lepší cenu, než je na internetu.

V jakém období se koupě trekových holí nejvíce vyplatí?

Nejlepší ceny a největší slevy tradičně bývají okolo vánočních svátků. Ale také po létě se zlevňuje. Někteří prodejci během roku i několikrát zlevňují své zboží, takže se určitě vyplatí sledovat vývoj na trhu. Na internetu také může najít spoustu zlevněného zboží, které je prodáváno již z druhé ruky.