Vibram Furoshiki: Strčte si boty do… kapsy

Vibram Furoshiki - strčte si boty do kapsyNe, opravdu v redakci netrpíme úpalem ani nás nepostihlo šílenství. Možná tak to outdoorové. Boty, které vám budou spolehlivým společníkem na cestách a ještě je pohodlně schováte do kapsy, opravdu existují! Jejich jméno je Vibram Furoshiki a jsou „dítětem“ známého a opěvovaného výrobce KEEN. Jak s touto obuví vlastně pracovat? Na jaké terény se hodí a komu je vůbec určena? Odpovědi na všechny tyto a spoustu dalších zajímavých otázek jsou součástí následujících řádků.

Ve zkratce o Vibram Furoshiki

 

Zavinovací boty, které se hravě přizpůsobí nejrůznějším typům povrchů, jsou vybaveny inovativní podrážkou, která zaručuje pohodlí a trvanlivost. Boty jsou ideální variantou do přírody, na doma i do města. Obuv je inspirována Japonskem, konkrétně tedy technikou Furoshiki, která poukazuje na tradici balení, skladování a přepravu různých předmětů pouze za pomocí pevné látky. Proč by ale na stejném principu nemohla fungovat samotná bota? Dobře, uznáváme – podrážka doplněná o látku a dva cípy na první pohled jako bota nevypadá. Pokud ji ale jednou vyzkoušíte, věříme, že vás velmi příjemně překvapí.

 

Jak se Vibram Furoshiki vlastně nosí?

Princip nošení této obuvi je zcela jednoduchý a prostý. Bota vyniká kvalitní podrážkou, jíž obepíná látka (obvykle barevného potisku) a dva cípy, do kterých nohu jednoduše zabalíte a zafixujete. Cípy jsou u kotníku zajištěny suchými zipy. Žádné tkaničky, žádné zdlouhavé šněrování a vázaní! Prostě obujete a jdete! Zajímavou předností je, že bota perfektně kopíruje tvar a velikost chodidla, takže se vám prakticky nemůže stát, že vám někde nebude sedět. Botu lze jednoduše upravovat a docílit tak jedinečného komfortu.

 

Jakému terénu Vibram Furoshiki „sedne“?

Původním záměrem firmy bylo vytvořit botu, která nalezne uplatnění zejména na rozpálených betonových cestách a městských dlaždicích. Postupem času ji však sami majitelé začali „vynášet“ také do náročnějších terénů. Je zcela pochopitelné, že na horský výšlap se Vibram Furoshiki nehodí. Pokud ale cestujete k vodě nebo s kamarády pod stan, s mechem či pískem si určitě poradí. Díky své skladnosti ji však s sebou můžete nosit prakticky kamkoli jako takovou „poslední záchranu“ či náhradní obuv v případě nečekaných problémů a komplikací.

 

Kde Vibram Furoshiki zakoupíte?

 

Ještě nedávno byly tyto inovativní boty k dostání pouze v zahraničních e-shopech, dnes na ně narazíte také u nás. Dávejte si ovšem pozor na to, ať nekupujete padělek! Boty jsou k dostání v pánském i dámském provedení a několika atraktivních barvičkách.

Máte s Vibram Furoshiki? Podělte se o ně v komentářích pod tímto článkem!