Která čelovka Husky je lepší?

čelovka husky

Zdroj: svetadily.cz

Husky. Značka, která je proslavena zejména svým funkční a vysoké kvalitním oblečením a obuví do terénu. Když někdo vlastní cokoliv od této společnosti, může si být prakticky jist, že je to velice kvalitní věc, která vydrží i několik let. Ne jinak je tomu i v případě čelovek. Ty společnost Husky taktéž vyrábí a řadí se tak mezi českou špičku. Stejně jako konkurence, tak i Husky nabízí hned několik modelů. Všechny se vyznačují vysokou kvalitou, maximální funkčností a nejvyšší spolehlivostí. Všichni její uživatelé jsou nadmíru spokojeni a nikdo by čelovky Husky za nic nevyměnil. V tomto článku si tedy popíšeme dva modely, které jsou od společnosti Husky naprosto nejoblíbenější.

Čelovka Husky Sand

Prvním nejoblíbenějším modelem čelovek Husky je Sand. Ta si v srdcích zákazníků vybudovala pevné místo a od téměř každého z nich se ozývají pouze pochvaly. Jedná se o kompaktní čelovou svítilnu, na které se nachází tři výkonné LED diody. Husky Sand je vychytanou společnicí i do extrémních podmínek. Čelovka má celkem tři druhy světla, a to klasicky bílé světlo, červené pro noční vidění a zelené pro čtení například z mapy. Navíc je tato čelovka kompletně voděodolná, takže se na ní můžete spolehnout i ve špatném počasí.

Zajímavé funkce pro vás      

U čelovky Husky Sand si můžete nastavit dle libosti intenzitu světelného toku bílého LED světla pomocí kruhového ovladače na přední stěně čelovky, nebo pokud se dostanete do potíží, můžete využít mezinárodní SOS frekvence blikání červeného LED světla, anebo v neposlední řadě si ji můžete naklápět naprosto dle vaší potřeby.

Napájení čelovky

Čelovka je napájena dvěma 1,5V bateriemi. Vyrobena je z odolného plastu a z gumové nastavitelné pásky. Váží 68 gramů, a to včetně baterií, což je neuvěřitelně nízká hmotnost, kterou ani u konkurence nenajdete. Její rozměry činí 66 x 41 x 46 mm a je vyrobena v šedo-oranžovém barevném provedení. Její cena se v internetových obchodech pohybuje od 350 do 605 korun.

Čelovka Husky Stroke

V oblíbenosti šlape na paty čelovce Husky Sand i další model, a to Husky Stroke. Ten je totiž dalším povedeným modelem, který na českém trhu s čelovými svítilnami můžete najít. I jeho cena je velice přívětivá, a to pohybující se prakticky u každého prodejce okolo 460 korun.

Kvalitní a kompaktní svítilna

Opět se jedná o velice kompaktní čelovou svítilnu, ovšem v tomto případě pouze se dvěma výkonnými LED diodami. I Stroke využijete v extrémních podmínkách. Oproti předchozímu modelu je však čelovka Husky Stroke poněkud jednodušší. Má totiž pouze dva druhy světla, a to stejně jako u Husky Sand klasicky bílé světlo a červené pro signalizaci stavu nouze a noční vidění. I Husky Stroke tedy také můžete využít v případě nouze, ovšem čtení z mapy u ní bude poměrně náročnější.

Moderní materiály

Čelovka Husky Stroke je taktéž vyrobena z odolného plastu a opatřena gumovou nastavitelnou páskou. Její hmotnost je ještě o něco méně, než tomu bylo u Husky Sand, a to přesně 60 gramů. Je to tedy naprosto bezkonkurenční váha! V neposlední řadě musíme zmínit, že její maximální svítivost je 35 lumenů, což naprosto stačí pro turisty či amatérské horolezce.

Souboj velikánů

Pokud bychom měli tyto dvě čelovky srovnat a vyřknout verdikt, která z nich je lepší a kterou je tedy lepší si pořídit, nebyl by to nejjednodušší soud. Obě jsou velice kvalitní, obě jsou vysoce funkční, obě mají své klady a zápory. Pokud bychom chtěli více možností režimů, rozhodně bychom sáhli po čelovce Husky Sand. Pokud by pro nás byla důležitější pohodlnost a maximální funkčnost, jasnou volbou by se stala čelovka Husky Stroke. Je tedy velice těžké v této věci rozhodnout. Ovšem po dlouhých a hlubokých úvahách s nepatrnou převahou vítězí Husky Sand. Cenově, prakticky i výkonnostně nepatrně vítězí a tak si získává i naše srdce. Tím ale rozhodně nechceme říct, že by byla Husky Stroke špatná. Pokud chcete například obdarovat svou ratolest kvalitní čelovkou Husky třeba na tábor, rozhodně bychom v tomto případě doporučili Husky Stroke. Hledáte-li však něco velice kvalitního pro sebe, sáhněte raději po čelovce Husky Sand.