Čelovky Coleman – kvalita i za nízkou cenu

Čelovka Coleman

Zdroj: zbozi.cz

Čelovky značky Coleman jsou další z řady funkčních, praktických, lehkých a zároveň i velice kvalitních čelovek, které na našem trhu najdete. Značka Coleman má stejně jako konkurence k dispozici několik modelů. Každý z nich má jiné vlastnosti, jiné možnosti a jinou kvalitu. Od toho všeho se samozřejmě odvíjí i cena, která se u čelovek Coleman pohybuje od tří set do jednoho tisíce korun. V tomto článku si tedy popíšeme naprosto nejlevnější a nejdražší čelovku Coleman.

Coleman Axis High Power

Nejlevnější čelovka od společnosti Coleman je model Axis High Power. Na internetu se nabízí za cenu začínající na 377 korunách. I když jí na paty s cenou šlape čelovka Coleman CHT 4, je čelovka Axis High Power stále tou nejlevnější.

Jedná se o voděodolnou čelovku, která je osazena jasnou Cree XR-C LED diodou, která zajišťuje maximální výkon. Tato LED dioda je jednou z nejvýkonnějších zdrojů svícení, které se vůbec u čelovek používají. A navíc dosahuje neuvěřitelných poměrů světelného toku a dosvitu vůči době svícení a to ve třech nastavitelných režimech. Tyto režimy jsou maximální svícení, středně silné svícení a minimální svícení. Můžete si tak vybrat, co vám bude nejvíce vyhovovat. Pokud budete čelovku používat pouze při minimálním výkonu, vydrží vám nepřetržitě svítit až 55 hodin. Vyberete-li si však maximální výkon, vydrží vám pouze 11 hodin. To je její jediná nevýhoda, jelikož u konkurenčních čelovek jsou tyto časy někdy i několikanásobné.

Snadná výměna baterií

Na druhou stranu je u této čelovky velice snadná výměna baterií, tudíž vám tato operace nebude dělat problém ani v terénu a navíc ve tmě. Čelovka je napájena třemi tužkovými bateriemi, které seženete v jakémkoliv obchodě. S čelovkou můžete také velice snadno manipulovat a naklápět si světelný kužel, a to navíc se spolehlivou aretací polohy.

Veliká výhoda čelovky Coleman Axis High Power je v tom, že je skutečně velice malá a lehká. Její rozměry jsou 6,7 x 4,2 x 3,2 cm a její váha činí 101 gramů, a to včetně baterií. Každý pohyb, jakákoliv zátěž tudíž pro ni není problémem. V neposlední řadě si můžete tuto čelovku zakoupit ve čtyřech barevných provedeních, a to v červené, zelené, šedé nebo černé. Podle spotřebitelů je tato čelovka velice oblíbená a v nejrůznějších průzkumech a dotaznících získává vždy nadprůměrně pozitivní hodnocení.

Coleman CHT15

Nyní se podíváme na opačný břeh, a to na čelovku Coleman CHT15, která je jednou z nejdražších čelovek této značky. Její cena se na internetu pohybuje od 739 až do 1049 korun. Ovšem oproti předchozímu modelu je vysoká cena skutečně zasloužená. Ve všech hodnoceních a různých dotaznících si totiž tato čelovka udržuje první příčky v oblíbenosti. Opět se jedná o velice odolnou a výkonnou čelovku vhodnou pro naprosto nejnáročnější outdoorové aktivity jako je horolezectví, skialpinismus, či noční orientační běh.

Moderna nade vše

Opět je osazená nejnovější a nejvýkonnější Cree XPG-2 LED diodou. Dále u ní najdete červenou diodu pro noční vidění, modrou diodu pro čtení například z mapy a bílou reflexní diodu v případě krizových situací. U čelovky Coleman CHT15 si navíc můžete stanovit hned pět režimů svícení, a to vysoký výkon, střední výkon, nízký výkon, pohotovostní režim či strobo. Světelný tok se pak pohybuje od 35 do 150 lumenů, podle toho, jaký režim si vyberete. Ovšem doba svícení je u čelovky Coleman CHT15 o poznání kratší. Pokud si totiž vyberete nejvýkonnější režim svícení, vydrží vám čelovka svítit pouhých šest hodin. Budete-li čelovku používat pouze při minimálním výkonu, bude vám svítit šestadvacet hodin. Nevydrží tedy tak dlouho jako předchozí model.

Kvalitní provedení pro praktické využití

Stejně jako u čelovky Coleman Axis High Power i v tomto případě naleznete sklopnou hlavu s lehkou aretací, která disponuje indikátorem stavu baterií. Nejen, že si tak můžete čelovku nastavit do polohy, která vám bude nejvíce vyhovovat, taktéž vždy dopředu uvidíte, kolik vám ještě zbývá baterie. To u předchozího modelu nebylo, a to je tedy velikou výhodou čelovky Coleman CHT15.

Voděodolný model

I tato čelovka je vodotěsná, a to do hloubky jednoho metru. Jedná se spíše o to, že s touto čelovkou můžete vyrazit i za deště či nepříznivého počasí. Čelovka Coleman CHT15 také disponuje snadnou výměnou baterií s pomocí praktického klíče integrovaného na sponě čelenky. Čelovka je opět napájena třemi bateriemi.

Trocha čísel na závěr

V neposlední řadě zde musíme zmínit její rozměry a hmotnost, které se o moc neliší od čelovky Coleman Axis High Power. Rozměry činí 6,8 x 4,7 x 3,7 cm a hmotnost u tohoto modelu s bateriemi dosahuje 102 gramů a bez baterií pouhých 69 gramů.