Nejlepší čelovky s LED diodami na našem trhu

Čelovka MagicshineČelovka LED – to je nejčastější spojení tohoto neuvěřitelně praktického zařízení na výlety, treky a túry, a LED technologie. Téměř všechny čelovky v dnešní době nabízí svícení pouze pomocí LED diod, které nádherně, bíle, intenzivně a přirozeně svítí. Jejich dosvit se stále zvyšuje, délka svícení prodlužuje a výdrž protahuje. Vybrali jsme pro vás tedy hned dvě čelovky s LED diodami, které jsou špičkou na našem českém trhu.

Čelovka LED Lenser

Čelovkám od společnosti Lenser se nevyhnete, ani když jde o to nejlepší zboží, co na trhu najdete. Lenser totiž přináší čelovky od těch nejzákladnějších, po ty nejlepší a na našem trhu nejkvalitnější. Jednou z nich je i model Čelovka LED Lenser H14R. Tato čelovka, cenově pohybující se okolo tří tisíc, má opravdu ohromující svítivost. Jen hodně těžko budete hledat tak výkonnou a svítivou čelovku v podobné cenové kategorii. U čelovky LED Lenser H14R je také velice promyšlený koncept použití, tudíž je vyšší cena opravdu oprávněná.

Čelovka LED Lenser H14R má tři světelné a dva energické programy a až osm světlených funkcí. Díky tomu ji budete moct plynule zaostřit, využít řízenou technologii Smart Light Technology, která nabízí mnoho světlených programů s různými funkcemi či vybrat si to nejvhodnější světlo do každé situace. Světelné funkce pak obsahují Morseovku, Boost/impulzy, Power, Low Power, Stmívání, Blikání, SOS či Defence Strobe.

Čelovka LED Lenser H14R je dále tak oblíbená a všemi vychvalovaná díky svému inteligentnímu systému upevnění, které je možné uvolnit z čelní pásky a nosit například na pásku u kalhot. Univerzální držák, který automaticky obdržíte k čelovce, taktéž otevírá široké spektrum možností použití nebo upevnění. Nebudete tak nuceni nosit čelovku pouze na hlavě, což některým lidem vyloženě vadí a proto si taky čelovky nepořizují.

A jaké jsou nejdůležitější parametry čelovky LED Lenser H14R? Čelovka LED Lenser H14R má schopnost opětovného dobíjení, plynulého stmívání, zaostření a otočení a má provozní napětí 230 V/50 Hz. Čelovka LED Lenser H14R je vhodná do náročných terénů, extrémních podmínek a třeba i do deště či sněhu. Ať už se tedy budete chtít vydat na túry kdykoliv, čelovka LED Lenser H14R vám vždy velice dobře poslouží.

Čelovka Magicshine

Překonat čelovku LED Lenser H14R je určitě oříšek, ovšem nejeden výrobce si s ním poradil. Další výbornou čelovkou je od společnosti Magicshine čelovka MJ-880. Jedná se o nejvýkonnější model čelovek Magicshine s neuvěřitelně vysokým výkonem 2000LM, které obstarávají 2 diody Cree XM-L. Čelovka MJ-880 disponuje plynulou regulací intenzity svitu. Magicshine MJ-880 je pak napájeno battery packem se šesti 18650 Li-ion akumulátory o kapacitě 6600mAh. Cena tohoto světla je už ovšem poměrně vyšší, až 4 500 korun si zaplatíte za výkon 2000LM.

Čelovka MJ-880 je dále vyrobena s tlačítkem pro ovládání jednotlivých režimů a intenzity svícení. To je umístěné na horní části těla světla a ovládá se pomocí stisků vlevo nebo vpravo. Doleva snížíte intenzitu svícení, doprava naopak intenzitu zvýšíte. Tlačítko je navíc ještě podsvícené třemi po sobě jdoucími barvami, které indikují stav nabitých baterií. Tudíž se vám nikdy nestane, že byste zůstali ve tmě úplně bez světla. Tělo čelovky je připraveno i do těch nejextrémnějších podmínek. Celkově váží čelovka MJ-880 404 gramů, což odpovídá i jejímu výkonu a kapacitě. Tato čelovka je prostě tím nejlepším, co zde najdete. Můžete si ji taktéž připevnit na kalhoty, batoh nebo dokonce třeba i kolo. Záleží pouze na vás, jak budete chtít čelovku Magicshine MJ-880 využít. Její výkon 2000 LM budete ale u konkurence hledat jen těžko.