Vyberte si tu nejlepší čelovku Fenix

Čelovka FénixNarazili jste při hledání čelovek na značku Fenix? Zaujaly vás její výrobky, ale nejste si úplně jisti, zda koupí této značky neprohloupíte? Společnost Fenix funguje na českém trhu již několik let. Za tu dobu si našla skutečně houfy spokojených zákazníků, kteří se k ní rádi vracejí a vyhledávají její revoluční novinky. V článku si tedy rozebereme tři modely čelovek Fenix, které jsou u spotřebitelů naprosto nejoblíbenější.

Čelovka Fenix HP11

Prvním modelem, který začneme rozebírat, je LED čelovka Fenix HP11. Jelikož byla tato čelovka velice úspěšná a populární, vytvořila společnost Fenix jejího nástupce v podobě modelu HP15. A čím tedy zaujal model HP11? LED čelovka Fenix HP11 se už jen samotným výkonem řadí do kategorie nejvýkonnějších LED čelovek na tužkové baterie na celém českém trhu. U této čelovky totiž najdete výkon 277 lumenů a dosvit až na 154 metrů. Toho bylo dosaženo díky špičkové moderní LED Cree XP-G R5.

U této čelovky dále můžete využít celkem sedmi režimů. Z tohoto počtu jsou tři zábleskové pro upoutání pozornosti, kdy čelovku můžete použít v nouzových situacích. Nejnižší režim se čtyřmi lumeny poskytuje výbornou výdrž až 206 hodin. Pokud naopak necháte čelovku svítit naplno, vydrží vám svítit necelé čtyři hodiny. LED čelovka Fenix HP11 je i voděodolná, takže se ji nemusíte bát vytáhnout za deštivých večerů. V neposlední řadě váží pouhých 180 gramů, což je naprosto srovnatelné s konkurencí.

Čelovka Fenix HL30 R5

Další čelovkou, kterou si dopodrobna popíšeme, je LED čelovka Fenix HL30 R5. Ta si našla taktéž spoustu svých příznivců. Oproti předchozímu modelu sice nedisponuje tak vysokým výkonem, dosvítí pouze na 40 metrů, ovšem vytváří velice příjemný široký světelný kužel o úhlu až 140°. Právě toho si její fanoušci nejvíce cení. Opět je LED čelovka Fenix HL30 R5 obdařena výkonnou LED Cree XP-G R5. Tato čelovka je dále napájena pouze dvěma alkalickými bateriemi, což je o polovinu méně, než u předchozího modelu. Má však jen čtyři stupně výkonu, což je oproti předchozímu modelu pro některé velikou nevýhodou. Využít ale můžete například signálního světla, červeného světla, nebo nepřetržitého svícení. LED čelovka Fenix HL30 R5 vám tedy bude svítit po dobu maximálně 140 hodin, pokud si vyberete nejméně výkonný režim. Necháte-li čelovku zapnutou naplno, bude vám svítit po dobu necelých dvou hodin. Tato čelovka je opět voděodolná, její hmotnost činí 87 gramů a zaplatíte za ni asi 1 099 korun, což je o celých 400 korun méně, než u čelovky HP11.

Čelovka Fenix HL20

Jako poslední si popíšeme model HL20, který je asi naprosto nejoblíbenějším jak mezi uživateli, tak i mezi odbornou veřejností, která čelovky testuje. Jedná se už o poměrně starší model, který má opět svého nástupce v HL21. Ovšem někteří prostě na klasiku nedají dopustit a proto se stále k LED čelovce Fenix HL20 rádi vrací. Její maximální světelný tok je oproti oběma předchozím modelům znatelně nižší, a to pouhých 105 lumenů. To pro někoho může být málo, ale jak říkají její zastánci, dosvit až na 70 metrů je naprosto dostačující. Tato čelovka dále používá prémiovou LED Cree XP-E R2 a napájena je pouze jednou tužkovou baterií, což je naprosto nejméně z našich srovnávaných modelů. Celkově vám vydrží svítit až 56 hodin, má čtyři režimy svícení, opět včetně funkce SOS, je taktéž voděodolná a váží 49,5 gramů, což je nejméně oproti předchozím modelům.

Jakou čelovku Fenix si vybrat?

Jak vidíte, všechny čelovky společnosti Fenix mají něco do sebe. Některé jsou výkonnější, ovšem za vyšší cenu a s vyšší hmotností, jiné jsou zase méně výkonné, ovšem o poznání levnější a lehčí, tudíž použitelnější například na běh nebo náročnější aktivity. Je tedy pouze na vás, co hledáte a co si nakonec vyberete. Je také důležité zmínit, že výše popsané modely nejsou jedinými modely, které společnost Fenix nabízí. Na trhu najdete nespočet dalších, možná pro vás mnohem lepších čelovek, ve kterých si již zajisté vyberete.