Čelovky led Lenser – kvalita z Německa

Čelovky led LenserČelovek, tedy osvětlení, které si připevníte na hlavu, abyste měli volné ruce pro jakoukoliv manuální práci, či manipulaci s čímkoliv, je na našem trhu nepřeberné množství. Nabídka je opravdu pestrá, a proto vybrat si opravdu tu nejlepší a nejkvalitnější může být někdy těžkým úkolem. Jednou z tohoto velkého množství je i čelovka led Lenser. Německá firma Zweibrüder Optoelectronics, která tyto čelovky vyrábí, je na trhu už více než šest let. Za tu dobu si získala spoustu spokojených zákazníků, kteří si oblíbili zejména čelovku Led Lenser s označením H7R a H7. Model H7 dokonce v roce 2009 získal cenu IF Design Award.

Vlastnosti čelovky led Lenser

Čelovka led Lenser má hned několik funkcí. Jejími ale nejvýraznějšími a spotřebiteli nejvychvalovanějšími dvěma vlastnostmi je plynule měnitelný zoom a plynulá regulace výkonu. To je u čelovek naprosto nejdůležitější. Některé čelovky totiž mají tyto dvě funkce zabudované v určitých režimech, do kterých ji nejdříve musíte přepnout. U čelovek led Lenser se však jedná o plynulé nastavování pomocí páčky, která je umístěna na zakulacené horní části bateriového prostoru. Díky této páčce si budete moct regulovat výkon čelovky v rozsahu od deseti do sta procent, tedy do maximálního výkonu. Stejně tak, jak lze měnit výkon čelovky, jde pomocí kovového posouvátka, které se nachází na spodní straně reflektoru, ovlivnit optiku a měnit tak šířku světelného kužele od nejužšího intenzivního kužele až po doširoka rozprostřeného světla.

Další přednosti

Další vlastností čelovky led Lenser je ta, že například u modelu H7R můžete nabíjet přímo pomocí akumulátoru, jelikož má vstup pro nabíječku, a to prostřednictvím elektrické zástrčky nebo USB spojení například s osobním počítačem. To je mnohem pohodlnější, než pokaždé vytahovat baterie a následně na ně nezapomenout. Kapacita baterie čelovky led Lenser modelu H7R je pak 900mAh. První nabíjení tedy bude trvat okolo čtyř hodin. Následně bude doba samozřejmě kratší, i podle množství vypotřebované energie. U staršího typu H7 se jedná o klasický systém s vyjímatelnými bateriemi. Stav baterie je signalizován, jak to v současnosti u většiny čelovek bývá, trvalým svitem zelené led diodky, která je umístěna poblíž hlavní velké diody. Čelovky led Lenser se v neposlední řadě zapínají pomocí malého tlačítkového vypínače, který je zapuštěn v prohlubni plastového rámu. Díky tomu se vám čelovka nikdy bezdůvodně nezapne například v batohu nebo v kapse.

Led dioda čelovky led Lenser

U obou modelů ale naleznete naprosto totožnou led diodu o světelném toku až 170 lm a dosvitu až do sto osmdesáti metrů. Kdybychom se podívali na počátky společnosti Zweibrüder Optoelectronics, zjistili bychom, že se postupně výkon všech jejich čelovek zvyšuje. Ještě na počátku měly čelovky světelný tok pouze okolo 140 lm. Časem se ale vyvíjely a jejich světelný tok se pomalu zvyšoval, nejdříve na 160 lm, až do současných 170 lm. Dosvit byl tedy logicky taktéž kratší. Čelovky se světelným tokem pouze okolo 140 lm dosvítily na maximálně 150 metrů. A výdrž baterie také nebyla nejdelší, okolo pouhých pětasedmdesáti hodin.

Jak čelovky led Lenser vypadají?

Čelovky led Lenser mají klasické provedení, tedy jednocestný pružný pásek a bateriové pouzdro na zátylku. Toto pouzdro je provedeno z pružného gumového materiálu, pod kterým je místo na tři baterie nebo akumulátor. Celkově mají čelovky led Lenser poměrně nízkou hmotnost, díky které perfektně drží na hlavě tak, jak mají. Vepředu je samozřejmě umístěna led dioda, ke které je bateriové pouzdro připojeno pomocí neoddělitelného tenkého černého kabelu vedeného skrze tři příchytky na pásku. Led dioda nevystupuje zbytečně moc dopředu, díky čemuž jsou čelovky led Lenser kompaktní, uniformní a skladné.