Zajímá vás, jak vlastně funguje filtrační láhev na vodu? Prozradíme v dnešním článku!

Zajímá vás, jak vlastně funguje filtrační láhev na vodu? Prozradíme v dnešním článku! Výlet do přírody je nejen odpočinkovým, ale v některých případech i adrenalinovým zážitkem. Řada z nás se jej ale za žádných okolností nechce vzdát. Míříme do hor, pod stany, na vysokohorské treky nebo několikadenní výpravy, kde nás sužují přírodní podmínky i rozmary počasí. Na takových túrách se ale v žádném případě neobejdeme bez kvalitní obuvi a dostatečných zásob jídla a pitné vody. Co dělat ve chvíli, kdy vám domácí zásoby vody dojdou a po cestě není žádná studánka nebo studna? Pak by se vám mohla hodit nejmenší filtrační láhev na světě, kterou jednoduše umístíte do kapsy, a  její jméno je BeFree.

BeFree aneb Kde se vlastně vzala?

Filtrační lahev BeFree vznikla z důmyslného spojení firem  Katadyn a Hydrapak. Katadyn – jakožto známý švýcarský výrobce vodních filtrů navázal úzké obchodní přátelství s firmou Hydrapak, která se naopak zabývá vývojem a výrobou hydratačních vaků. Toto jedinečné partnerství vyústilo v dokonalý vynález, jenž umaže vrásku z tváře nejednomu cestovateli.

Jak to vlastně funguje?

Součástí filtrační lahve je speciálně upravený filtr vybavený dutými vlákny, která jsou schopná z vody odstranit až 99.9999% bakterií. Předpokládaná životnost filtru pak činí neuvěřitelných 1 000 litrů vody.  Princip vodních filtrů spočívá v protlačení vody skrze síto, jehož póry jsou mnohokrát menší, než je velikost nejmenších bakterií. Co se týče virů nebo těžkých kovů – ty jsou bohužel mnohokrát menší a filtrem prochází bez problémů.

Praktická lahev do kapsy s jednoduchým čištěním

Další vychytávkou lahve je možnost jejího srolování. Tímto způsobem uděláte z lahve „lahvičku“ o kompaktních rozměrech, kterou lze jednoduše zastrčit do kapsy nebo do krosny. K čištění údajně nepotřebujete žádný speciální přípravek nebo čisticí tablety. Údajně lze lahev pouze důkladně protřepat a všechny nečistoty z ní takto odstranit. Na zadní straně lahve je ale jako jedna z metod čištění uvedeno proplachování vody v rámci zpětného chodu, jako je tomu u konkurenčních modelů.

Zajímavá vychytávka, kterou s napětím očekáváme

BeFree lahev má objem 0,6 litru a 43 mm široké hrdlo. Vyniká poměrně vysokou odolností, takže nehrozí její poškození například menším nárazem, což je zejména zásluha firmy Hydrapak. K dostání je zatím jen na americkém trhu za 39,95 dolarů. My tuto novinku tedy s napětím a nedočkavostí horlivě očekáváme.