Vyrazte na cyklovýlet! Známe ty nejkrásnější cyklotrasy v Rakousku.


Jarní počasí přímo vybízí ke sportu a výletům. Tak proč to nespojit v jeden zážitek?
Užijte si cyklovýlet třeba hned za hranicemi v Rakousku. Tento cyklistický ráj s více než 10 000 kilometry cyklotras vedoucích po překrásné přírodě přímo vybízí k tomu, popadnou kola a vyrazit. My vám v následujícím článku přinášíme tipy na ty nejlepší trasy.

 

 

 

Podunajská cyklostezka

Tuto 325 km dlouhou trasu začínáte v Pasovu a končíte ve Vídni. Celkem 90 % stezky vede mimo dopravní ruch po asfaltu, navíc podél mohutného Dunaje a přes krásnou přírodu. Vyrazit můžete i s dětmi staršími 9 let. Po cestě se zastavte třeba u klášteru Melk, který se ční nad Dunajem a je rozhodně dechberoucí podívanou. A na konci trasy se můžete ve Vídni odměnit třeba proslulým Sacher dortem.


Alpsko – jadranská cyklostezka

Trasa začíná v Salzburgu a končí u Jadranského moře v italském městě Muggia. Je tedy dlouhá 750 km a pokud si troufáte, můžete po ní přejet Alpy a s menším svezením vlakem dojedete až do Itálie. Náročnost této stezky je střední a většinu cesty vede kolem řek po asfaltu.

 

Stezka kolem Neziderského jezera

Tato cyklostezka je dlouhá 121,5 km a je více než vhodná pro výlet s dětmi. Trasa vede stepní oblastí s vzácnou faunou a florou. Většina stezky vede po asfaltu, 38 km vedoucích přes území Maďarska je po klidné vedlejší silnici. Po cestě se můžete zastavit v jednom z početných vinných sklípků nebo třeba na hradě Fertöd.

 

Tauernská cyklostezka

Star této trasy se nachází ve městě Krimml a končí po 300 km v Pasovu. Na cestě se setkáte s mírným stoupáním, stezka je tedy vhodná spíše pro trekkingová kola. Většinou vede po asfaltu a po nefrekventovaných vedlejších silnicích. Po cestě si můžete udělat zastávku u Krimmelských vodopádů anebo v historickém Salzburgu.

 

Drávská cyklostezka

Start této 366 km dlouhé trasy se nachází v Toblachu a cílem je Maribor, druhé největší město Slovinska. Stezka vede po rovinaté krajině, prvních 100 km po asfaltu a dál po polních cestách nebo vedlejších silnicích. Trasa není nijak náročná, můžete s sebou tedy vzít i starší děti. Zastavit se můžete třeba u alpského jezera Weissensee nebo Národním parku Nockberge.

 

Projeďte se na kolech jednou ze zmiňovaných tras. Poznáte nová místa, užijete si sportování a třeba zažijete i netradiční letní dovolenou.